Petr Sostřonek nejen o turnaji přípravek

Petr Sostřonek nejen o turnaji přípravek

(08.06.2011) O víkendu proběhl na stadionu Rudolfa Labaje mezinárodní turnaj přípravek. Jak celou akci hodnotí sekretář mládeže Petr Sostřonek a nejen to si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Třinec letos slaví 90. výročí, byla oslava hlavním důvodem pořádání turnaje přípravek?
"Ano, byl to jeden z důvodů. Víme, že v roce 1921 klub vznikl a letos oslaví devadesáté výročí. Hlavní oslava proběhne v září a turnaj přípravek byl předvojem těchto oslav. Tento turnaj jsme udělali proto, protože si myslíme, že tato kategorie přípravek je dost přelomová, protože tito hráči od prázdnin přecházejí do žákovské kategorie. Chtěli jsme pro ně připravit kvalitní turnaj, pozvali jsme ty nejkvalitnější týmy z okolí a ukázalo se, že finále mělo výbornou úroveň."

Jak těžké bylo sehnat kvalitní týmy pro tento turnaj?
"Co se týče obsazení, věděli jsme, že v tomto termínu je hodně turnajů, proto jsme začali shánět týmy už v lednu. Tento termín si všechna mužstva vzala za svůj a přijela. Výjimku tvořil pouze tým Juventus Žilina, ten zatím z neznámých důvodů nedorazil."

Jak jste spokojen s úrovní celého turnaje?
"Úroveň byla velice kvalitní, výsledky nebyly odstrašující. Nejlepší byli ve skupinách Žilina a Baník Ostrava. Jak Žilina, tak i Baník odehráli některé vyrovnané zápasy. Žilina zvítězila nad Frýdkem 3:2, my jsme hráli vyrovnanou partii s Baníkem."

Budete pořádat ještě nějaké turnaje v nejbližší době?
"Budeme pořádat turnaj pro dorostence. Mělo by se to hrát 23. července v areálu na Lesní a Ropici na přírodních trávách. V případě špatného počasí by se turnaj odehrál na umělkách v Třinci a Českém Těšíně. Bude to turnaj dvou kategorií - do 16 a 17 let. Bylo osloveno několik mužstev, ale v každé kategorii jich chceme maximálně šest. Přihlášeni jsou Baník Ostrava, Hlučín, Jastrzebie, Dubnica, Karviná a Opava. Obsazení je hodně kvalitní. Nyní to musíme zajistit po té druhé stránce, aby se hráči cítili jako doma."

Děkuji za rozhovor.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U13: Chuť vyhrát ji opravdu přinesla.

Úvod utkání nevypadal příliš dobře pro třinecký tým, když během dvaceti minut prohrávali 0:3. Následná porce motivace a pokynů od trenérského dua Syrový, Roček zapůsobila na hochy velice účelně a po půlhodině nepřesvědčivé hry, kdy domácí tahali za kratší konec, převzali otěže a utkání otočili ve svůj prospěch.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál