Remíza je spravedlivá, shodují se kouči Křeček s Luhovým

(14.08.2011) Letošní druholigová domácí premiéra třineckých fotbalistů dopadla nerozhodně. V divácky zajímavém střetnutí proti severočeskému Varnsdorfu se zrodila remíza 2:2. Na pozápasové tiskové konferenci trenéři obou mužstev konstatovali, že dělba bodů je v kontextu sobotního měření sil spravedlivá.

Aleš Křeček - FK SLOVAN VARNSDORF

Moc dobře si vzpomínám na vzájemný zápas v Třinci letos na jaře. Sehráli jsme zde poměrně smolný zápas, kdy jsme sahali po třech bodech, ale nakonec jsme nezískali ani jediný. Dnešní zápas se vyvíjel podobně. Troufám si tvrdit, že v první půli jsme byli dokonce lepším týmem než domácí. Snažili jsme se hrát náročný fotbal s neustálým napadáním. Bohužel hned z první střely jsme inkasovali, což nás poněkud srazilo. Za celý průběh zápasu jsme si však vytvořili dostatek příležitostí. Utkání se divákům mohlo líbit, protože šance byly na obou stranách. Jsme rádi, že se nám podařilo stav vyrovnat, i když jsme v Třinci mohli klidně i vyhrát. Dvakrát jsme prohrávali, proto bod musíme brát. Moc dobře víme, že Třinec má velkou kvalitu, má zcela jiné ambice než my. Z toho pohledu u nás panuje spokojenost. Dělba bodů je správná. Hráčům jsem v kabině po zápase poděkoval za jejich přístup a pracovitost.

Lubomír Luhový - FK FOTBAL TŘINEC

V prvním poločase jsme působili poněkud křečovitě. Na naších kopačkách byla patrná nervozita. V útoku se prosazujeme hrozně těžce, na každý gol se hodně nadřeme, ale krátce poté lacino inkasujeme, což je pro nás psychická rána. Vázla nám kombinace, dávali jsme si komplikované balony do ofenzívy a aktivita soupeře nám činila problémy. Soupeř byl živý, což nám dělalo starosti hlavně v obranné činnosti. Máme stále problémy v přechodové fázi. V této oblasti musíme pracovat na zlepšení. Troufám si tvrdit, že dnešní remíza je proto asi spravedlivým vyjádřením dění na hřišti.