Sráží nás nevyrovnané výkony, smutní trenér Luhový

Sráží nás nevyrovnané výkony, smutní trenér Luhový

(14.11.2011) Tisková konference za účasti pouze jednoho trenéra. To se stalo v Třinci poprvé. Po utkání se nehodlal dostavit trenér vítězů Roman Pivárník. Pozvání mezi novináře přijal pouze trenér Třince Ľubomír Luhový.

„Trenér Pivarník se nemíní tiskové konference zúčastnit, tak zahajuji tiskovou konferenci,“ začal sezení s novináři tiskový mluvčí Eduard Machaczek. „Třikrát jsem byl za ním, říkal furt ne, ne, ne, tak nebudu přece před ním stát na kolenou. Toto se mi stalo poprvé, co trenér nepřišel,“ pokračoval a poté přenechal slovo třineckému kouči.

Jeho protějšek Ľubomír Luhový tu odvahu měl a o zápasové pocity se sedmou velmocí podělil: „Já budu stručný. Do týmu byly udělány určité zásahy, které ovlivnily zranění hráčů patřících do základní jedenáctky. Celý minulý měsíc ten tým tahali, podávali dobré výkony, ale doběhla nás zranění. Martin Maroši dokonce nehrál na svém postu. Do toho se připojil také pokles formy více hráčů. Ani střídající hráči nepřinesli do utkání zvrat,“ řekl na úvod.

Následně hledal příčiny porážky: „Zápas jsme zaslouženě prohráli. Utkání nemělo nějak závratné tempo, ale opětovně jsme si nepohlídali standardní situace. V prvním případě se mi zdá, že ta situace byla přísně posouzená, ale na to se nechci vymlouvat. Druhá situace rozhodlo čtyřminutové nastavení a nedůraz v šestnáctce. Třetí gól jsme dostali po špatném vyběhnutí brankáře, bylo tam špatné postavení dvou obránců, kteří nepokryli útočníky soupeře. Ve druhém poločase jsme sice dali gól, dostali jsme se do nějakých šancí, ale to bylo málo. Bohužel rozhodly výkyvy ve formě u více hráčů.“

Třinečtí v posledních čtyřech domácích utkáních inkasovali vždy první branku. „To je fakt. My dokonce inkasujeme jako první i v zápasech, které jsou venku. Dostáváme góly ze standardních situací. Může tam být pokles koncentrace, ale spíš jsem přesvědčený, že se náš tým dostal do pozice, kdy soupeři hrají velmi silně defenzivně a využívají každé naší chyby a to se vymstilo i v těch domácích duelech.“

Třinec čeká poslední duel příští neděli v severočeském Varnsdorfu. „Duel ve Varnsdorfu chceme vyhrát, abychom se dorovnali k loňskému ročníku,“ říká na závěr třinecký kouč.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál