Luhový: Tento tým má na víc!

Luhový: Tento tým má na víc!

(22.11.2011) Ani cesta o den dřív nepomohla Třinci k bodovému zisku. Slezané porážkou ve Varnsdorfu završili podzimní část třetí porážkou v řadě a celkově pátým zápasem bez vítězství. Poslední vítěznou radost zažil klub z města hutníků v 11. kole, kdy v Praze porazil celek Bohemians.

Jak viděli utkání oba trenéři?

Jako první dostal právo hodnotit zápas trenér hostujícího celku Ľubomír Luhový (vpravo na fotce): "Viděli jsme svižné utkání, ve kterém se střídaly útoky, které měly velmi ofenzivní charakter. My jsme v prvním poločase zaspali v jedné věci a to když nám Varnsdorf ukradl pět bodů z jediné standardní situace o kterých jsme věděli, ale vůbec jsme je neuhlídali. Byla to obrovská chyba. Ve druhém poločase jsme byli velmi aktivní, dovolím si říct, že i lepší a domácí nám hrozili převážně z brejků. Oproti prvnímu poločasu jsme dokázali hrát častěji s míčem a vytvořili si i několik šancí. Tu první měl Surynek, který si obešel několik hráčů a prošel do pokutového území. Z dnešního zápasu jsem zklamaný, protože jsem dal hráčům opětovný mečbol po minulé domácí prohře s Jihlavou, ale nevyužili ho."

Dvacet bodů a deváté místo o skóre před Sezimovým Ústím a Čáslaví, tak vypadá tabulka po podzimní části z třineckého pohledu. Po loňském celkově pátém místě to má ke spokojenosti daleko. Svými slovy to potvrzuje i trenér Třince. "V přestávce se budeme muset zamyslet, jak budeme pokračovat, protože relativně to vypadá, že máme dost bodů, ale nemáme jich dost, protože tento tým má na víc," zaznělo důrazně z úst třineckého trenéra.

Trochu jinak se hodnotilo utkání domácímu kouči. Zdenko Frťala si po závěrečném hvizdu mohl užít pocity z prvního domácího vítězství po příchodu do týmu ze šluknovského výběžku. "Já musím klukům poděkovat za maximální týmový výkon, který byl hlavně v prvním poločase z naší strany kvalitní hlavně po stránce fotbalovosti a kombinace. Za výkon v první půli jsme si to vítězství určitě zasloužili. Druhá půle už byla z naší strany křečovitější, i když jsme měli několik náznaků k protiútokům, které nebyly dotaženy do úspěšného konce. Vzhledem k vývoji v tabulce jsou dnešní tři body pro nás strašně důležité. My jsme doma už poztráceli spoustu bodů a i vůči divákům jsme si to dnes nemohli dovolit."

Ani severočeský klub nebude mít v zimě klidné spaní. Varnsdorf je po šestnácti kolech třináctý o bod za třineckým týmem. Že je druhá liga nesmírně vyrovnaná ukazuje tabulka. Rozdíl mezi sedmou Opavou a čtrnáctým Brnem jsou pouze tři body.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Vítězný Třinec je zpět! Odnesl to Varnsdorf

Třinecká bomba znovu explodovala! Na stadionu ve Varnsdorfu Slezané nedali domácím fotbalistům žádnou šanci, sami si vypracovali několik gólových příležitostí a v 71. minutě dotlačil míč za brankovou čáru Marek Čelůstka. Třinec se druhým vítězstvím v řadě odpoutal od posledního místa.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál