Mikuláš: Přeji lidem zdejšího kraje hlavně štěstí a zdraví

Mikuláš: Přeji lidem zdejšího kraje hlavně štěstí a zdraví

(09.12.2011) Role Mikuláše se během úterní návštěvy stacionáře Radost zhostil na výbornou brankář Filip Klepek. Třinecká "trojka" rozzářila nejen klienty stacionáře Radost, ale také všechny okolo. V roli čerta mu sekundoval Jiří Pešek.

Jaký byl den v roli Mikuláše?
"Bylo to super, já jsem byl poprvé na takové akci prostřednictvím třineckého fotbalu. Jediný Surynek už tady byl a říkal mi o tom. Byl jsem z toho překvapený, protože ty děti hodně spolupracovaly a pohled na jejich obličeje byl úžasný, neboť šlo vidět, že jsou upřímně šťastné a na nic si nehrají. Stačilo s nimi vybírat ořechy z nějakého košíku a ony z toho byly úplně hotové."

Jak jste se cítil v tom převleku?
"Hlavně jsem se díky tomu dost potil, ke konci už jsem ani nemohl moc mluvit, ale v pohodě. Kdysi jak jsem byl na základní a střední škole, tak jsem hrál ve školním divadle, proto jsem neměl problém s tím, abych mluvil před více lidmi. Měl to původně dělat Surynek, protože ho dělal i loni, ale měl tam argumenty, že prý jsem vyšší, tak jsem do toho musel jít já."

Své role jste se zhostil dobře, bylo to příjemné i pro Vás?
"Tam záleží na publiku. Pokud jde vidět, že se tam na to ty děti těší, tak jsem byl většinou rád, že jsem tam nemusel přemýšlet o tom co řeknu. I kdybych neřekl nic, tak budou šťastné, že vidí Mikuláše. Myslím si, že i Peša (Jiří Pešek - pozn. red.) perfektně zahrál toho čerta. Jediné z čeho jsem byl nervózní byla televize."

Nechyběli vám andělé?
"Souhlasím. Byl jsem překvapen, protože jsem myslel, že tam půjdeme v převleku všichni čtyři a Martin Surynek by se na to s těmi svými červenými líčky určitě hodil, ale nevím proč to tak nedopadlo. Asi to bylo domluvené, že tam nebylo anděly třeba, že tam stačil Surynek v civilu."

V rámci programu jste museli odpovídat na otázky z publika, které byly nejvíce zapeklité?
"Byly tam buď normální otázky jako kdy se slaví vánoce, jaké jsou zvyky, nebo pak ty fotbalové. Nečekal jsem, že budou takhle připraveni, podívali se na internet, vyhledali si kdo je nejstarší, nejtrestanější a podobně."

A byla některá otázka, o které jste si říkal, že jí nechcete dostat?
"To ne. Čekal jsem zvláštní věci. Spíš když jsem se bavil s ředitelem, tak jsem nevěděl, jestli mám odpovídat jako fotbalista nebo jako Mikuláš."

Šel byste do toho i příští rok?
"Úplně bez problémů. Jestli tam bude takové publikum, tak je to úplně super. Horší je, když by to bylo na sílu, kde by to těm lidem bylo na obtíž. Já myslím, že každý by si tu roli tam užil. Například jak tam byla holka, co mi věnovala obrázek, tak ta byla tak upřímně šťastná, málem se mi rozklepala kolena, když ke mě přišla a objala mě."

Co by jste v roli Mikuláše popřál třineckému fotbalu?
"Lidem kolem fotbalu bych přál hodně úspěchů a po zkušenostech ve Vítkovicích si myslím, že tady ten tým má o hodně více než na deváté místo ve druhé lize. Tady nejsou hráči špatní, trenér není špatný, nevím co je špatně. Ten tým má v pohodě na to, aby hrál na čtvrtém nebo pátém fleku."

A lidem?
"Na nás jdou těžké časy, takže co bych přál lidem ve zdejším kraji? Asi to štěstí, protože celý život je o štěstí, o tom kde koho v pravý čas potkat, o číslech které si vsadit, to je štěstí a hlavně pak bych jim přál zdraví."

Děkuji za rozhovor.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov