Generální ředitel Ing. Huczala: Z podzimu jsem zklamaný

Generální ředitel Ing. Huczala: Z podzimu jsem zklamaný

(15.12.2011) Fotbalový podzim je minulostí. Jaký byl podle generálního ředitele klubu Ing. Edvarda Huczaly? Nejen to, ale i další informace se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

Jaký byl podzim pro třinecký fotbal? Dvacet bodů a deváté místo moc spokojenosti znamenat nemůže.

Já jsem z podzimu zklamaný. Zase se ukázalo to, co už tady dlouhá léta je. My jsme schopni vyhrát i prohrát s kýmkoliv, takže to není překvapení ani pro mě. Pro mě je spíš zklamaní, že i když jsme si dávali cíl pro přípravu, že musíme nějakým způsobem zaktivizovat přechod do útoku a trochu kombinační hrou to celé zrychlit, tak jsme nebyli schopni dát tomu mužstvu tvář. Pořád hrajeme fotbal, kdy to jednou nakopáváme, jednou nenakopáváme a to mužstvo nemá svou charakteristiku, například buď je útočné, obranné, kombinační, nebo bojovné. My jsme taková směsice všeho.

A co herní projev, je líbivý nebo nelíbivý?

Jak už jsem řekl, nelíbí se mi herní projev, protože my nemáme žádný. My máme projev takový, že první poločas jen nakopáváme míče, bráníme se a děláme chyby a ve druhém hrajeme kombinačně a dopředu. Bohužel náš projev by se dal pojmenovat spojením "na divoko".

Kdo překvapil a kdo zklamal?

Mě trochu zklamali starší hráči, protože jsem si sliboval trochu více. Patrik Siegl byl rozhodně za svými výkony, Hanus, který byl na jaře nejlepším střelcem, tak na podzim dal pouze jednu branku a to proti Sokolovu. Největší zklamání však pro mne je, že ač máme pět středních záložníků, tak kromě defenzivního Reháka nikdo ostatní nebyl schopen převzít otěže a dát tomu mužstvu nějaký herní projev. Bohužel každý zápas se nepodařil minimálně jednomu z nich a pořád tam nebyla nějaká stabilita.

Chystají se nějaké změny v kádru?

Nějaké velké a podstatné změny se nechystají. To ponaučení z léta, kdy jsme kvůli kombinační a zrychlené hře vzali pár hráčů proto, aby se tak hrálo a ono se tak nehrálo, se nepodařilo. Neříkám, že to je jenom vina těch kluků, ale byla to celková práce podzimu. Moc se mi nechce jít do takového rizika, kdy budeme nakupovat hráče a buď to dopadne lépe, nebo se nám to opět nepovede. Já budu spíše apelovat na trenéra, aby připravil to co tady je."

Upřímně, máte při pohledu na tabulku strach ze sestupu?

Upřímně bych řekl, že nemáme mužstvo, které by se mělo obávat sestupu. Na druhou stranu je hrozivé, že máme mužstvo, které je dva body od čtrnáctého místa a podle našich informací Most chce udělat všechno proto, aby se zachránil. Na Most zatím máme osm bodů, což není málo, ale také to není moc. Osobně si myslím, že bychom se měli tlačit spíš nahoru.

Jak to vypadá s návratem hráčů z hostování?

Řekl bych, že někteří ještě dostanou možnost v přípravě, ale zatím se to rýsuje tak, že ti hráči na hostování zůstanou.

A co Tomáš Mrázek, ten na podzim v Opavě chytil formu.

Tam je to celé složitější. Mrázek sám o sobě chce zůstat v Opavě, my bychom se tomu nebránili, aby v Opavě zůstal, avšak nechceme ho tam dávat na hostování, ale na přestup a Opava to nechce po finanční stránce akceptovat. Jak se to vyvine, to se uvidí v průběhu ledna.

Co bude pro vás po jarní části znamenat spokojenost?

Já bych bral, kdybychom se opět dostali do nějakého pátého místa jako před rokem, ale bude to těžké.

Velmi dobré výkony podával na podzim v krajském přeboru Český Těšín. Pomůžete tento tým dostat do divize, aby se mohl stát farmou pro Třinec?

Momentálně probíhají rozhovory se zástupci Těšína. V našem zájmu je spolupráce na úrovni farem, ale rozhodujíví slovo bude mít Těšín, protože přece jenom to bude znamenat určitý nárůst nákladů.

Prezident klubu pan Delong v kabelové televizi řekl, že uvažuje o konci v třineckém klubu. Znamená to, že Třinec opustí i Třinecké železárny?

Já si myslím, že to nejsou spojené nádoby. Není to tak, že jak odejde pan Delong, tak odejdou i Třinecké železárny. Pan Delong už delší dobu zvažuje a na 90 procent už je rozhodnutý takové ty aktivity kromě školství nějakým způsobem ponechat. Za chvíli bude mít 65 let, takže už asi těch aktivit bylo hodně a zvažuje odpočinout si. Já si nemyslím, že by to mělo nějaký vliv na podporu ze strany Třineckých železáren a Moravie Steel.

Děkuji za rozhovor.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov