Časový pohled do roku 2011

(02.01.2012) Rok 2011 byl pro třinecký fotbal rokem oslav 90 let třinecké kopané. Jaký byl jubilejní rok? Podívejme se do archivu.

Leden 2011

3. 1. Muži zahájili zimní přípravu. Na prvním tréninku se už neobjevili Tomas Radzinevičius, Tomáš Cihlář, Marcin Bednarek, Martin Maroši a Martin Doležal. Naopak třineckou kabinu začali poznávat plzeňský Lukáš Nový, Nigérijčan George Kukoya, Slovák Samuel Füzik a Čech Tomáš Mrázek.
8. 1. Třinečtí vstoupili do skupinové fáze Tipsport ligy vítězně. Na hřišti v Žilině porazili Liptovský Mikuláš góly Hanuse a Mrázka 2:0.
8. 1. Třinečtí odcestovali na týdenní kondiční soustředění do slovenského Bardejova.
11. 1. První zimní posilou se stal útočník Tomáš Mrázek.
11. 1. Třinečtí zvítězili i ve druhém přípravném zápase. V Bardejově porazili prvoligové Košice vysoko 5:1. Branky Třince: Štyvar, Surynek, Onuchukwu, Hanus, Rehák.
15. 1. Aktuální mistr Slovenska nedal ve druhém zápase Tipsport ligy Třinci šanci. Unavení fotbalisté prohráli s domácím MŠK Žilina 4:0.
22. 1. Při premiérové účasti v Tipsport lize skončili Třinečtí ve skupinové fázi na třetím místě za vítěznou Žilinou. V souboji o druhé místo prohráli s Trenčínem 0:4. V sestavě Třince se objevili olomoučtí Tomáš Nuc a Miroslav Ulma.
23. 1. Na umělé trávě v Třinci na Lesní byl zahájen druhý ročník Zimního turnaje. O prvenství bojuje 12 týmů včetně staršího dorostu Třince.
26. 1. Třinečtí udolali na Lesní frýdecko-místecké valcíře. O nejtěsnějším vítězství 1:0 rozhodl až v 82. minutě úspěšně kopnutou penaltou František Hanus. V sestavě Třince se ukázal slovenský obránce Michal Riška.
29. 1. Góly Cepláka, Surynka a Onuchukwy zvítězili svěřenci trenéra Luhového na umělé trávě v Opavě nad lídrem MSFL 3:2. K vítězství pomohl i bývalý hráč Baníku Ostrava Petr Tomašák.

Únor 2011

5. 2. Souboj druholigových celků dopadl na Lesní lépe pro Zlín, který zvítězil brankou Nováka z 88. minuty 1:0.
9. 2. Dva góly v rychlém úvodu a řada neproměněných šancí rozhodla o tom, že se Třinec s Gliwicemi rozešel smírem po remíze 1:1. V tomto utkání si třinecký kouč otestoval kvality ostravského Pelána, ale ani on na testech neuspěl.
12. 2. Se žilinským Martinem Minarčíkem v sestavě prohrál Třinec na ostravských Bazalech s Baníkem Ostrava 2:1. Na těžkém terénu byl Třinec velmi dobrým soupeřem a v závěru zaslouženě snížil díky hlavičce Hanuse na 2:1.
16. 2. Do Třince přichází Patrick Onyango, známý pod jménem Patrick Oboya. Míčový kouzelník z Keni bude pod Javorovým působit na půlroční hostování z Mostu.
16. 2. Třinec rozdrtil v přípravném utkání divizní Petrovice 6:0 (5:0). Dvěma trefami se o to postarali Hanus a Surynek, jednu pak přidali Ceplák a Onuchukwu. V brance nastoupil v první půli Bruk, ve druhé Svatoš.
18. 2. Přípravné utkání proti Dolnímu Kubínu bylo zrušeno (plánované na 19. 2.). Důvodem je chřipková epidemie hostujícího celku.
26. 2. Po Petrovicích inkasoval půltucet branek i Český Těšín. Na vítězství 6:0 se hattrickem podílel Martin Surynek, dva góly přidal Malíř a jeden Hanus.
27. 2. Na podzim ještě útočník Třince se hned dvakrát prosadil v prvoligovém utkání Sigma Olomouc - Ústí nad Labem. Značnou měrou tak domácím pomohl k vítězství 3:0.

Březen 2011

1. 3. Fotbalový server vfotbal.cz tipuje Třinec na sedmé místo.
6. 3. Úvodní mistrovské utkání roku 2011 dopadlo pro Třinec výborně. Na hřišti v Hlučíně porazili poslední celek tabulky 3:1. Domácí sice vedli po úspěšné penaltě Bogdaně 1:0, ale Třinečtí dokázali zlepšeným výkonem utkání otočit na 3:1 (góly: Hanus, Malíř/p., Oboya) a výsledek udržet díky výbornému výkonu brankáře Lipčáka. Jedinou kaňkou byla červená karta pro Surynka.
8. 3. Po půlročním působení na třinecké lavičce skončil asistent trenéra Luhového Miloš Koloničný.
12. 3. Domácí neprůstřelnost brankáře Lipčáka skončila. Ve 4. minutě utkání Třinec - Varnsdorf jí ukončil po 454 minutách Vlastimil Chod. Třinec i přes brzký inkasovaný gól zápas otočil a zvítězil 2:1.
16. 3. Speciální datum pro Františka Hanuse. V tento den se stal otcem Nicolase.
19. 3. Třinečtí se po vítězství 1:0 ve Vlašimi posouvají na bronzovou příčku v tabulce. Jediný gól zápasu vstřelil František Hanus.
23. 3. František Hanus, Martin Lipčák, Martin Surynek, Peter Štyvar, Patrik Siegl a Ebus Onuchukwu se účastnili autogramiády v hypermarketu Albert. Pro děti byl připraven slalom.
26. 3. Třízápasovou vítěznou sérii zastavila pražská Dukla. Za dohledu více než patnácti stovek diváků dokázala odpovědět na gól Hanuse z 50. minuty. Oceláři v závěru dohrávali bez vyloučeného Oboyi.

Duben 2011

1. 4. Další dva exotičtí hráči se objevili na testech v Třinci. Byli jimi Allasane Traore a Amadou Coulibaly, avšak ani jeden svým výkonem nezaujal domácího kouče.
3. 4. První jarní porážku uštědřilo Třinci Znojmo. Na jihu Moravy domácí zvítězili i díky velmi špatnému výkonu soupeře 2:0. Tato porážka byla zároveň první druholigovou pro trenéra Luhového.
9. 4. Slezané napravili dojem ze Znojma a v domácím prostředí porazili góly Hanuse a Mrázka Kladno 2:0.
16. 4. Dobré utkání se špatným výsledkem. Tak dopadl pro Třinecké duel v Sezimově Ústí. Domácí spalovali šance, za to hosté proměnili jednu a gólem Javorka zvítězili 1:0.
23. 4. I odveta se Sokolovem dopadla nerozhodně 2:2. Třinec nedokázal využít hodinové převahy o jednoho hráče navíc a nakonec bod zachránil 10 minut před koncem Onuchukwu.

Květen 2011

1. 5. Svátek práce oslavili fotbalisté Čáslavi jednoznačným vítězstvím 4:1 nad Třincem. Třinečtí toho v zápase moc nepředvedli a noční můra stadionku v Čáslavi trvá dál.
6. 5. Další autogramiáda se uskutečnila v rámci 50. výročí základní školy Emila a Dany Zátopkových. Zájem o fotbalisty byl obrovský, plakáty a fotky zmizely během několika minut.
7. 5. Souboj o první místo v kategorii do 13 let zvládl lépe Šumperk. Ten na Borku ukázal svou kvalitu a zvítězil 4:0.
7. 5. Další úspěšně otočený zápas odehráli Třinečtí na stadionu Rudolfa Labaje proti Tescomě Zlín. Hosté vedli gólem Nováka ze 6. minuty, ale svěřenci trenéra Luhového dokázali ve druhém poločase otočit zápas a zvítězit 2:1.
13. 5. Zápas o šest bodů v Jihlavě rozhodla výborná defenzivní práce třineckých hráčů. Ti dokázali udržet jihlavskou ofenzivu na nule a remizovali 0:0.
19. 5. Ve spolupráci se stacionářem Radost navštívili třinečtí hráči soustředění v Dolní Lomné.
21. 5. Sérii úspěšných výsledků v modrých dresech ukončil Žižkov, když ve výborném představení dokázal narozdíl od svého soupeře využít své šance a zvítězil 4:1. Třineckou nemohoucnost dokumentují tři nastřelené tyče.
28. 5. Souboj s mladíky Sparty už Třinečtí vyhráli. Po vyrovnaném poločase rozhodl o výhře nejlepší jarní střelec František Hanus. Spartě nepomohla ani téměř půlhodinová výhoda jednoho hráče po vyloučení Reháka.

Červen 2011

4. 6. Po výsledcích 4:1 a 3:1 neuspěli Třinečtí v Karviné ani na třetí pokus. Tentokrát prohráli s regionálním rivalem už jen 2:1, když o vítězství domácích rozhodl Tomas Radzinevičius.
11. 6.
Druhou ligu zakončili hráči Třince domácí porážkou s Mostem 1:2. "Hráči v prvním poločase do toho nedali sto procent jak slibovali, to znamená že kecali! Až ve druhém poločase začali nahánět zajíce a to už bylo skutečně pozdě. Soupeř se lépe pohyboval a zaslouženě zvítězil," hodnotil utkání trenér Luhový.
12. 6. Jaroslav Chlebek pověsil profesionální kopačky na hřebík. V třineckém dresu odehrál 127 druholigových utkání a vstřelil 4 góly.
24. 6. Los soutěžního ročníku určil, že Třinec sehraje první tři duely ročníku 2011/2012 v tomto pořadí - 1. venku Zlín, 2. doma Varnsdorf, 3. venku Karviná. Ročník zakončí posledním kolem doma se Zlínem.
29. 6. Tento den se narodila třineckému lékaři Tomáši Buzkovi dcera Laura.
30. 6. Třinečtí se po krátké pauze opět sešli na Lesní. Tým opustili Oboya, Onuchukwu a Minarčík. Do třinecké kabiny se vrátil Martin Maroši, na zkoušku přišli z Olomouce Machalický, Pospíšil, Nekuda, z Budějovic Sláma, z Kroměříže Matoušek, z Vítkovic brankář Klepek.

Červenec 2011

1. 7. Mládežnická soutěž prošla reorganizací. Družstvo do 18 let bylo zrušeno, U19, U17 a U16 budou hrát druhou nejvyšší soutěž složenou z týmů zařazených do skupiny Sportovní centrum mládeže. Mezi nejlepšími v kraji budou hrát třinečtí žáci. Ve skupině se budou utkávat se stejně starými hráči Baníku Ostrava nebo Sigmy Olomouc. Mládežnická družstva doznala i trenérských změn. Post trenéra U19 a zároveň i asistenta u A-mužstva převzal Alois Grussmann, vedoucím sportovního střediska mládeže se stal Petr Hrazdílek.
4. 7. Útočník Radek Szmek se vrací do Třince. Slovácko na zdejšího dlouhána uplatnilo opci, ale po zisku Libora Doška ho pustilo na roční hostování pod Javorový.
4. 7. Prvním soupeřem Třince v Ondrášovka Cupu bude divizní Slavičín.
7. 7. Další dva nové hráče přivítal trenér Luhový. Byli jimi útočník Tomáš Gavlák z Moldavy a Marek Čelůstka ze Zlína.
9. 7. V prvním přátelském utkání porazili Třinečtí divizní Lískovec 2:0. Úspěšným střelci byli Ceplák a Koper.V odpoledním utkání porazil Třinec slovenský Trenčín 2:1 (góly: Malíř, Nekuda).
12. 7. Třinečtí zvítězili v dalším přípravném utkání v Kroměříži 3:1. Střelecky se prosadili Nekuda, Siegl a Surynek.
13. 7. Trenér Luhový vyřadil z kádru brankáře Svatoše a obránce Machalického se Slámou. Útočník Tomáš Mrázek odešel na hostování do Opavy.
16. 7. Vynikající výsledek uhráli fotbalisté se Sigmou. Zápas hraný nedaleko od Olomouce skončil remízou 2:2.
19. 7. Mezinárodní souboj na Městském stadionu na Lesní vyhráli domácí fotbalisté, když porazili Piast Gliwice brankami Szmeka a Cepláka 2:1.
20. 7. Třinecký tým pro podzimní část posílí Martin Pospíšil, Petr Nekuda a brankář Filip Klepek. První dva přicházejí na hostování z Olomouce, třetí na přestup z Vítkovic.
23. 7. Generálka na novou sezónu dopadla pro Třinec až nečekaně dobře. Na ostravských Bazalech dokázal porazit kompletní Baník Ostrava 3:1. Třinečtí rozhodli o svém vítězství už v prvním poločase, kdy se do sítě soupeře trefili Malíř, Hanus a Szmek.
26. 7. Na půlroční hostování do Frýdku-Místku odchází mladý záložník Ondřej Byrtus. Na stejnou dobu míří do divizních Petrovic trojice Koper, Vlachovič a Buzek. Naopak do Třince přestupuje mladý obránce Tomáš Matoušek.
27. 7. Druhému ročníku akce Prázdniny v 3nci - Fotbal to je hra nepřálo počasí. Déšť zahnal všechny účastníky do haly STaRS, kde už nebyla taková atmosféra jako loni.
30. 7. Třinec zvládl nástrahu 1. kola Ondrášovka Cupu v podobě Slavičína a postoupil přes divizní celek poté, co na jeho hřišti zvítězil góly Cepláka, Nekudy, Szmeka a Surynka 4:1. Ve druhém kole je čeká Opava.

Srpen 2011

2. 8. Vedení klubu se dohodlo s Vítkovicemi na půlročním hostování Jiřího Peška. Transfer Tomáše Gavláka se komplikuje, Moldava nechce vydat transferkartu.
4. 8. Velký úspěch udělali mladí Třinečáci na turnaji v dánské Kodani. Čtrnáctka získala na Denmark Cupu bronzové medaile, třináctka svou kategorii vyhrála.
6. 8. První kolo II. ligy dopadlo lépe pro Zlín. Na zlínské Letné domácí ukázali lepší formu a zvítězili 2:0. Utkání na 15 minut přerušil výpadek osvětlení.
9. 8. Třinec končí v Ondrášovka Cupu, když po remíze 2:2 ztroskotal v penaltovém rozstřelu na Opavě. Dva góly do třinecké sítě zasadil útočník Mrázek. Za Třinec skórovali Pospíšil a Szmek.
13. 8. První druholigový bod vybojovali svěřenci trenéra Luhového v domácím prostředí s Varnsdorfem za remízu 2:2. Třinečtí se góly Surynka a Joukla dostali dvakrát do vedení, ale slibný výsledek se jim nepodařilo udržet.
20. 8. Derby v Karviné má zřejmě předem jasného vítěze. I počtvrté se jim stal domácí celek za vítězství 2:1. Jedinou branku vstřelil z penalty Malíř.
26. 8. Tomáš Gavlák může hrát. Po měsíčním čekání na transferkartu byl zapsán na soupisku a v sobotním utkání proti Sezimově Ústí může nastoupit.
27. 8. První výhru slaví Oceláři po domácím souboji se Sezimovým Ústím. Utkání rozhodly dva góly v závěru poločasů, neboť v tom prvním skóroval Maroši, ve druhém pak pojistil výsledek Nekuda.
30. 8. V přátelském utkání na stadionu Rudolfa Labaje Třinečtí porazili Český Těšín 3:1. V sestavě se objevil Slovák Hözl a Bosňan Ojdanič. Ani jeden se svým výkonem do třineckého kádru neprobojoval.

Září 2011

4. 9. Třinečtí nečekaně zvítězili v Mostě, kde svému soupeři nasázeli čtyři góly. O výsledku rozhodla 68. minuta, kdy po faulu Hofmanna byl mostecký stoper vyloučen a Patrik Siegl nádhernou střelou z přímého kopu poslal svůj tým do vedení, které následně navýšili Surynek a Gavlák.
9. 9. Třinecký klub oslavil 90 let. Na oslavách byla oceněna dvacítka bývalých hráčů a funkcionářů, avšak jako první byl pokřtěn Almanach z pera Eduarda Machaczka.
10. 9. Třinecké oslavy 90 let nepoznamenaly a v souboji se Sokolovem zvítězili po brance Františka Hanuse 1:0.
17. 9. Bezbrankovou remízou skončil pro hutníky duel v Brně. Nejvíce se o to přičinil brankář Lipčák, který pochytal velké množství šancí z domácích kopaček.
24. 9. Miroslav Ceplák a Lubomíra Pukanová vstoupili po sedmiletém vztahu do svazku manželského.
25. 9. Z ničeho udělali bod. I tak by se dal charakterizovat duel proti Čáslavi. Třinečtí se dostali do zápasu až v závěru utkání a po přísně nařízené penaltě vyrovnal Malíř na konečných 1:1.

Říjen 2011

1. 10. Třinečtí obrali vedoucí Bohemians o body, když na jeho hřišti zvítězili po gólech Matouška a Peška 2:1.
8. 10. Souboj s dalším vedoucím celkem z Ústí nad Labem už tak překvapivý nebyl. Domácí zvítězili po vyrovnaném boji gólem Brunclíka 1:0.
15. 10. Za pět minut dvanáct! Přesněji v posledních pěti minutách otočili hráči trenéra Luhového utkání se Znojmem (2:1). V 87. minutě z penalty vyrovnal Malíř a dvě minuty na to se po rohovém kopu trefil hlavou Hupka.
19. 10. Třinečtí funkcionáři a trenéři porazili své fanoušky v přátelském utkání na umělé trávě jednoznačně 6:0.
22. 10. Tentokrát se závěrečné minuty Třinci nevydařily. Ve Vlašimi neudrželi nadějné vedení 2:1 a remizovali po gólu Průchy z 85. minuty 2:2.
25. 10. Po vleklých zdravotních problémech ukončil hráčskou kariéru slovenský útočník Peter Štyvar.
29. 10. Nejpohlednější zápas podzimu nepoznal svého vítěze. Ve slezském derby se Opava dostala Schaffartzikem do vedení, ale ve druhé půli vyrovnal na konečných 1:1 Surynek.

Listopad 2011

5. 11. Nepříjemným překvapením skončilo utkání v Xaverově. Třinečtí nedokázali najít recept na mladý a běhavý celek a prohráli se Spartou B 1:3.
12. 11. Poslední domácí zápas podzimu dopadl první domácí porážkou v sezóně. Tu Třinci uštědřila Jihlava a po výsledku 1:3 putovaly body na Vysočinu. Domácím nepomohla ani více jak dvacetiminutová přesilovka po vyloučení Tecla.
18. 11. Třinečtí dorostenci Filip Buryan a Radek Hála se dostali do širší nominace české reprezentace do 18 let pro soustředění ve Zruči u Plzně.
20. 11. V posledním zápase podzimu prohráli Třinečtí na hřišti ve Varnsdorfu 1:0.
23. 11. Začal přípravný kemp. Třinecké Áčko porazilo účastníky kempu 6:0. Na zkoušku zde byli Schustrík, Baka, Przyczko, Steiner, Valášek, Němec a Zabelka.
26. 11. Kempaři porazili Frýdek-Místek jednoznačně 5:1. V dresu Frýdku si zachytal třinecký brankář Václav Bruk. K vítězství pomohl dvěma góly Tomáš Matoušek.

Prosinec 2011

6. 12. Do stacionáře Radost zavítali Mikuláš s čertem. Sebou si vzali dva pomocníky z řad třineckých fotbalistů - Tomáše Matouška a Martina Surynka.
13. 12. Od tohoto data si můžete kupovat vstupenky na 1. třinecký fotbalový ples. Cena vstupenek je 350 Kč.
13. 12. Memoriál Milana Dvořáčka vyhráli mladí fotbalisté z Čadce.
18. 12. Vánoční turnaj pro kategorii do 13 let vyhráli hráči z Valašského Meziříčí. Třinecké výběry skončily na 4. resp. 6. místě.