Luhový: Zimní příprava se od loňské moc neliší

Luhový: Zimní příprava se od loňské moc neliší

(16.01.2012) Po vítězném utkání s divizními Petrovicemi si na redakci udělal čas trenér Ľubomír Luhový, aby odpověděl na sérii otázek ohledně zimní přípravy.

Jak by znělo hodnocení utkání s Petrovice z úst Ľubomíra Luhového?

"Utkání s Petrovicemi nebylo na hodnocení našich hráčů, protože hráči měli za sebou jedenáct dní zimní přípravy a celkem toho bylo dost. Vždycky se dá hráčům naložit ještě více, ale to utkání bylo takovým startovacím zápasem do té přípravné fáze a vyzkoušeli jsme tam dva nové hráče."

Jak jste viděl nové hráče?

"Dnes jsme se rozhodli u těch tří nových hráčů, tedy Baka, Steiner a Podgajski. Slovince Bostiana posíláme pryč, jeden zápas sice něco ukázal, ale nebudu ho ani nějak hodnotit, ale není lepší od našich hráčů. V sestavě máme čtyři středopolaře a proto se přikláním i u Steinera, že ho pošleme pryč a Baka zatím s námi zůstává a bude pokračovat v zimní přípravě."

V sestavě se objevil i navrátilec Pavel Eismann, co od něj očekáváte?

"Pavel patří do kategorie hráčů, kteří mají zkušenosti s touto soutěží. Je to rychlostní typ, očekávám od něho hlavně přínos zkušenostmi. Odpovídají tomu jeho schopnosti a sportovní umění, ale to nebude rozhodovat o tom, zda bude hrávat. Musí absolvovat zimní přípravu, má tam nějaké křečové žíly vybrané, takže tam má určitý rest, ale věřím, že bude namotivovaný, zapadne do kolektivu."

Pavel tu v minulosti hrával, chtěl se vrátit on, nebo vy jste ho chtěl do svého týmu?

"Já jsem dostal jeho jméno na stůl, já ho dobře znám, vím že tu hrál a vůbec to nedávám do polohy, zda někdo chtěl, v tomto případě rozhodla kvalita hráče. Ale samozřejmě to musí potvrzovat na hřišti."

Máte za sebou 11 dní přípravy, jaké byly?

"Tak možná některé tréninkové jednotky se liší, je to v určité fázi, kde střídáme herní činnosti. Neexistuje ucelený komplex zimní přípravy. V našich československých podmínkách je zimní příprava skutečně důležitá. Hráči měli měsíc volno a teď tou tvrdou prací se musí nastartovat do jarní části soutěže."

V čem je jiná zimní příprava?

"Asi v jediné věci a to, že nemáme soustředění v Bardejově. Mám pocit, že délka je stejná a až na určité detaily se neliší."

Jsou nějaké jména, která by se zde měla objevit v novém týdnu?

"Padla nám další jména. V pondělí by se měl dostavit Vanák z Michalovec, který tam trénoval pod trenérem Petrželou. Další jména máme na stole, ale to si přes víkend vyselektujeme."

Děkuji za rozhovor.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U13: Chuť vyhrát ji opravdu přinesla.

Úvod utkání nevypadal příliš dobře pro třinecký tým, když během dvaceti minut prohrávali 0:3. Následná porce motivace a pokynů od trenérského dua Syrový, Roček zapůsobila na hochy velice účelně a po půlhodině nepřesvědčivé hry, kdy domácí tahali za kratší konec, převzali otěže a utkání otočili ve svůj prospěch.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál