Chci, aby hráči jezdili i v dalších zápasech, přeje si Luhový

Chci, aby hráči jezdili i v dalších zápasech, přeje si Luhový

(06.03.2012) Derby jak se patří bylo k vidění v sobotu dopoledne na stadionu Rudolfa Labaje. Krásné počasí a výborná divácká kulisa dopomohla domácím k prvnímu vítězství nad Karvinou po třech letech. Naposledy se hutníci v derby radovali za trenéra Kouřila, když v sezóně 2008/09 zvítězili 1:0.

Krásné utkání se vůbec nemuselo konat, nebýt kvalitně odvedené práce při přípravě hrací plochy. "Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na odklízení sněhu a přípravě trávníku, především zaměstnancům STaRS v čele s ředitelem Radkem Procházkou. I oni mají zásluhu na tom, že jsme mohli prožít příjemné fotbalové dopoledne," děkuje třinecký generální ředitel Edvard Huczala.

Stejnou pochvalu sklidili pracovníci STaRSu a klubu i od Ľubomíra Luhového: "Derby mělo skutečnou kvalitu a patřičnou úroveň. Moje poděkování patří i lidem, kteří připravili terén, protože hrát 3. března na takovém terénu je skutečně výborné," rozplýval se nad hracím povrchem domácí kouč.

Třinečtí mohli jít hned v úvodu do vedení 1:0, ale Nekuda sám před brankářem Palečkem neuspěl. To se mu povedlo až ve 14. minutě ze standardní situace. "Věděli jsme, že Třinec je ze standardek silný, už na podzim zvrátili zápasy v posledních minutách ze standardky. Ten první gól se těžko bránil, protože ten roh byl kopnut velice dobře a Nekuda měl výborný timing, dostal se před našeho hráče, zboural ho tam a hlavou poslal míč do brány," popsal první gólovou situaci svým pohledem trenér Karviné Karel Kula.

Karvinští si po půlhodině hry vytvořili menší tlak, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak v závěru první pětačtyřicetiminutovky inkasovali podruhé a opět po rohovém kopu. Odražený míč se dostal k Malířovi a zkušený hráč bydlící v Karviné technickou střelou po zemi zvýšil na 2:0. "Ten gól mě hrozně mrzí. Neodkopli jsme míč, dali jsme to Malířovi, který byl volný a prostřelil to. Ten gól byl podle mého názoru zbytečný," říká Kula.

Ve druhém poločase se svěřencům trenéra Luhového podařilo ubránit dvoubrankové vedení, vytvořili si několik pološancí, ale třetí gól v síti brankáře Palečka neskončil. "Po změně stran hrál Třinec na brejky, my jsme to otevírali, takže tam měli volnější prostory. My jsme ten výsledek mohli trochu spravit, kdyby Presl hlavou nepřestřelil bránu. Pak by jsme prohrávali už jen 1:2 a bylo by to zajímavé, tak si to Třinec v závěru zkušeně pohlídal a zaslouženě zvítězil," zhodnotil druhý poločas trenér horníků.

Co utkání rozhodlo? "Náš tým měl velkého vítězného ducha a konečně mám na ústech úsměv, protože ve vzájemné bilanci jsme poprvé lepší než Karviná. Dnes tam nebyla žádná euforie, ta jedenáctka, která vyběhla na trávník byla velmi čistá až panenská. V našem týmu byla chuť značně velká a já si toho cením. V závěru utkání se soupeř mohl hlavičkou Vladaviče dostat na kontakt a mohl vnést paniku na naše kopačky, ale naštěstí to tak nedopadlo a my se můžeme usmívat, ale jen týden!" sdělil příčinu zisku tří bodů kouč Luhový.

Třinecký trenér a sportovní ředitel v jedné osobě nasadil od úvodních minut obě nové tváře - Pavla Eismanna a Igora Súkenníka. "Eismann i Súkenník, kterého jsem osobně dodělával ve čtvrtek v Praze, jsou hráči, kteří tuto soutěž už hráli. Já si vybíral hráče, kteří mohou konkurovat základní jedenáctce a zároveň měli zkušenosti s druhou ligou. Je pozitivní, že Súkenník to zvládl hlavně fyzicky, i když měl trochu rozbitou zimní přípravu. V ofenzivní části měl ještě nějaké nedostatky, měl méně odvahy v soubojích jeden na jednoho. Pavel Eismann je jiný týpek, asi mu na týden zalepím ústa, protože někdy používá víc pusu než nohy," pohrozil levému záložníkovi třinecký kouč.

Kromě dvou nových tváří ukázal Luhový divákům nový styl s jedním hrotovým útočníkem (4-4-1-1). "Jsou různé styly a my jsme proti Karviné zvolili tento styl, avšak není tím, který bychom chtěli produkovat permanentně. Je to rozestavení na přechod do systému 4-3-3 a pokud máte technický silné kraje, tak se to dá hrát. Důležitý je poměr ofenzivních a defenzivních hráčů."

Mužstvo z ocelového města má po nepovedeném konci podzimu vydařený start. "Snad nám to pomůže. Já jsem před sezónou divákům slíbil, že budeme devadesát minut jezdit po hřišti a když to ukázali v tomto zápase, tak budu na hráče apelovat, aby v tom pokračovali i v dalších utkáních. Výsledky přípravy jsou ošemetné, zkoušíme hrát s kvalitnějšími týmy se kterými se nemůžeme rovnat rozpočtem ani hráčskou kvalitou. Já si dovolím tvrdit, že dnešní zápas měl na první jarní kolo svou kvalitu," říká na závěr třinecký kouč.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál