Byl to docela smolný zápas, konstatoval Maroši

Byl to docela smolný zápas, konstatoval Maroši

(03.05.2010) Prvomájový duel s pražskou Duklou přinesl poměrně zajímavý fotbal, ale ani tentokrát se Třinec nemohl těšit z triumfu. Hostující celek si zpod Javorového odvezl komplet bodů po výhře 2:1. O krátký pozápasový komentář jsme požádali domácího středopolaře Martina Marošiho.

Hořký pocit zklamání byl patrný ve tváři Martina Marošiho, když  v sobotní poledne opouštěl hrací plochu. Třineckým rozhodně nešlo upřít snahu, větší část zápasu si udržovali územní převahu, ovšem trápení v zakončení nebere konce: "Měli jsme dostatek šancí ke skórování, ale bohužel to nevyšlo. Zápas určitě výrazně ovlivnil první hloupě inkasovaný gól. To bylo hodně nepříjemné," vracel se k nešťastné brankové situaci z osmé minuty.

V dalším průběhu však svěřenci Jiřího Nečka a Karla Kuly zabrali a zcela po zásluze se dočkali brankového vyjádření. Před odchodem do šaten se netradičně hlavou trefil spolehlivý jarní kanonýr Pavel Malíř: "Vyrovnání nás nakoplo a bylo to povzbuzení. Druhý poločas jsme zahájili aktivněji, ale bohužel jsme znovu rychle dostali z brejku gól. Dukla dnes využila skoro vše, nám chybělo trochu štěstí. Měli jsme se možná důrazněji cpát do zakončení," hledal recept na brankovou radost slovenský mladík.

V 78. minutě měl Martin na kopačce vyrovnání. Prudkou ránou z hranice vápna vypálil a hostující bek na poslední chvílí vykopl míč z brankové čáry: "Je to ohromná škoda, ta střela z voleje mi parádně sedla, ale znovu to nebyl gól. Nechápu to. Poslední tři zápasy jsem měl pokaždé docela smůlu a vždy mi to někdo vykopne z branky na poslední chvíli, "sklesle konstatuje, ale zároveň neztrácí víru ve vlastní schopnosti: "Jednou to tam padne, musím to dále zkoušet a více střílet ze všech pozic.

Příští zápas hraje Třinec na hřišti favorizovaného Zlína, který stále živí naději na postup do elitní prvoligové společnosti. Jaké šance dává své družině proti ambicióznímu rivalovi: "Určitě to bude hodně náročný zápas se silným soupeřem, ale pochopitelně budeme tam chtít vyhrát a odčinit ty domácí ztráty," dodal závěrem.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

V Třinci jsem byl rád. Klukům budu držet palce, řekl Filip Kubala

Fotbalový Třinec přišel v zimní pauze o svého nejlepšího střelce. Jeho odchovanec Filip Kubala, autor sedmi podzimních branek, přijal nabídku Karviné, které chce pomoct k záchraně nejvyšší soutěže.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál