Nechceme dělat ukvapené změny, zní z úst Edvarda Huczaly

Nechceme dělat ukvapené změny, zní z úst Edvarda Huczaly

(07.05.2010) Devět zápasů a pouze jedno vítězství. Spokojen s tímto výsledkem není ani předseda představenstva klubu Ing. Edvard Huczala. "Tento tým má do pátého místa," znělo z jeho úst po utkání na Spartě. Realita je však jiná a mužstvo trenérů Nečka a Kuly se propadlo do druhé poloviny tabulky.

Jak hodnotíte dosavadní průběh jarní části? Spokojenost být asi nemůže.
"Spokojený nejsem. Před startem jarní soutěže jsem veřejně prohlásil, že naše mužstvo má minimálně na šesté místo. Nyní jsme na nějaké deváté příčce, což je pod cílem, který jsme si před sezónou stanovili. Jsem z toho nepříjemně překvapen. Hráči mají do konce jarní části ještě pět zápasů a doufám, že zlepší svou pověst."

Kde hledat příčiny jarního neúspěchu?
"To kdybych věděl stoprocentně, tak by se to nestalo. Rozebíráme to po všech stránkách s trenéry i s vedením klubu. Určitě má na to vliv více faktorů, ať už to jsou zimní příprava, noví hráči pro tuto sezónu, časté změny v sestavě, či psychika hráčů. Měli jsme tu hodně hráčů na stejné úrovni a když se to v základní sestavě střídá, tak to někteří hráči pociťují trochu hůř."

Závěr zimní přípravy vyšel na výbornou, hráči porazili Hlučín 5:1. V prvním jarním duelu přišla bezbranková remíza s mladíky Sparty. V následném rozhovoru jste byl spokojen s výkonem mužstva na Strahově. Nemohlo dojít po těchto výsledcích k uspokojení?
"Je možné, že došlo k uspokojení po vydařeném podzimu a když jsme se na jaře dívali na čtvrté místo, což bylo hodně pěkné, tak k tomu mohlo dojít. Otázka je spíš taková, zda-li jsme měli být spokojeni s remízou na Spartě, nebo ve Vítkovicích. Já si myslím, že jsme spokojeni být neměli a měli jsme se hned od prvního zápasu nad tím zamyslet a nebrat to, že je to ještě dobré."

Většinou se v takové situaci šáhne po změně trenéra, jako to bylo například nedávno v Karviné. Naopak na podzim měli olomoučtí funkcionáři trpělivost s výsledky trenéra Psotky a Hanákům se to vyplatilo. Jakou variantu volí Třinec?
"Já budu mluvit za sebe, protože trenéra jmenuje a odvolává celé vedení, dozorčí rada a představenstvo. Když jsme tady přijímali trenérskou dvojici Jiří Neček - Karel Kula, tak jsme si řekli, že nechceme dělat ukvapené změny a měli bychom jim dát více prostoru pro svojí práci a více času na to, aby si byli schopni uvědomit své chyby a najít cestu jejich náprav. To se však nedá udělat za jednu nebo dvě poloviny sezóny. Je to také otázka nákupů hráčů. Když se v létě nepodaří nákupy, pak je celý podzim v háji. Pokud se nepodaří mužstvo připravit v zimní přípravě, tak je špatné jaro. Půl roku je hodně krátké období na to, aby mohl trenér sám sebe vyhodnotit a zlepšit svojí práci. Co já jsem tady zažil trenéry, tak žáden nebyl ideální po všech stránkách. Vždy je to o jejich vlastnostech a jak se mužstvu nedaří, tak se bohužel vytahuje jeho slabší stránka. Tímto bychom si asi tady nepomohli."

Přehodnotili jste nějak cíle?
"Ne! My máme stejné cíle jako na začátku sezóny a to být do osmého místa. Jsme si toho tady všichni vědomi a jestli se to nesplní, tak možná šáhneme po případných sankcích."

Jarní část nemá jenom zápory, ale také minimálně jedno pozitivum. V jarní části dostali prostor třinečtí dorostenci - jmenovitě Ondřej Buzek a Ondřej Byrtus.
"Někdo nám to může vyčítat, že jsme v Čáslavi prohráli 3:2 a dali jsme tam od začátku dva mladé odchovance. Nyní odehrál celý zápas proti Dukle Ondra Byrtus. Já si myslím, že je to dobrá věc. Mladým klukům nemůžeme nic vytknout, spíš bych vytknul těm zkušenějším, že jim moc nepomáhají. Mladí by měli i nadále dostávat šanci."

Problémy nejsou jenom u "Áčka", ale také u mládeže. Jak jste řešili neuspokojivé výsledky tam?
"Změny nastaly a ještě nastanou. Vyhlásili jsme výběrové řízení na pozice vedoucího sportovního centra mládeže a vedoucího sportovních tříd. Výběrové řízení by mělo být ukončeno 6. června a z toho by měli vzejít noví nebo současní trenéři. Rovněž bude přepracované nasazení a organizace trenérů. Dojde tam k podstatným změnám a my na mládež budeme dost tlačit."

Zbývá pět zápasů, kolik bodů by mělo vrátit spokojenost na třinecké tváře?
"Já bych to nebral na body. Abychom se dostali na osmé místo musíme body získat i když máme těžké soupeře - Zlín, Jihlavu, Žižkov, Vlašim a Karvinou. Když jsme nemohli vzít body těm slabším, musíme brát body jim."

Děkuji za rozhovor.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál