Aktuální desatero FAČR: Chování na hřišti

Aktuální desatero FAČR: Chování na hřišti

(04.05.2020) Bylo vytvořeno desatero k některým otázkám výkladu rozhodnutí Vlády v oblasti aktuálního nastavení možnosti sportování amatérských fotbalistů. Toto desatero nemá charakter dodatečného nebo upřesňujícího výkladu, zaměřuje se však na náš sport a naši členskou základnu a je tvořeno východisky z dostupných zdrojů.


1. Trénovat lze ve skupině deseti osob (tento počet se týká i dětí a mládeže); v současné chvíli řešíme, zda a po jaké době se mohou osoby ve skupinách měnit; aktuálně platí, že se osoby ve skupině nemění.

2. Do skupiny deseti osob se počítají i trenéři; v současné chvíli řešíme, zda a po jaké době se mohou trenéři ve skupinách měnit; aktuálně platí, že se trenéři ve skupině nemění.

3. Skupina deseti osob nemusí při tréninku používat roušku.

4. Trénovat ve skupině deseti osob lze bez distanční vzdálenosti = bez udržování vzdálenosti dvou metrů.

5. Neevidujeme žádné omezení pro kontakt hráčů ve skupině deseti osob.

6. Na jedné hrací ploše může být více skupin po deseti osobách, společně tyto skupiny do kontaktu přijít nesmí. Skupiny musí dodržovat odstup vždy alespoň dva metry.

7. Neevidujeme žádná omezení používání pomůcek - pomůcek je možné dotýkat se hlavou i končetinami.

8. Dezinfikovat pomůcky je nutné pravidelně, dezinfikovat pomůcky by měl vždy klub, tak aby byl o dezinfekci přehled; na bližší informace prozatím čekáme.

9. Není povoleno používat související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení. V případě sportovní činnosti lze na venkovních sportovištích zpřístupnit WC, nicméně je nezbytné zajistit:

- zvýšená hygienická opatření, tj. v těchto případech je však třeba zabezpečit provádění zvýšených hygienických opatření zejména dezinfekce rukou, ale také míst, kterých se běžně dotýkají ruce

- zamezit současné přítomnosti vícero osob ve stejný čas v prostorách WC a dodržet povinnost užití ochranných prostředků dýchacích cest

10. Přípravná přátelská utkání je možné aktuálně plánovat od 11. května, k bližší specifikaci přistoupíme později.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FC Hradec Králové
FK Fotbal Třinec