B-tým v neděli na Borku

B-tým v neděli na Borku

(18.08.2019) Třinecký dospělý fotbal, to není jen o A-mužstvu. V neděli se před domácím publikem představí také záložní tým, který je na fotbalové scéně po devatenácti letech. Prvním domácím soupeřem třineckého béčka je Bohumín. Utkání začíná v 10:15 hod.

Psal se rok 2000. Třinecký B-tým oblékal červené dresy a působil v Bystřici, kde hrál pátou nejvyšší soutěž. Konečné šesté místo a nedostatek financí donutilo vedení klubu k zrušení rezervního celku. Hráči béčka se stěhovali pod křídla Bystřice a Třinec si v těžkém období musel vystačit pouze s jedním dospělým družstvem.

O rok později následoval pád mužů do Moravskoslezské fotbalové ligy. Po pěti letech se Třinečtí vrátili zpět mezi profesionály, ale druhé mužstvo pro dospělé vzniklo až postupem v roce 2013. Slezané přihlásili svůj tým do Juniorské ligy, kde strávili šest let. Letos soutěž skončila a její účastníci putovali podle výkonnosti prvního týmu do třetí nebo čtvrté nejvyšší soutěže.

Třinec byl zařazen do divize F spolu s béčky Karviné a Opavy a dalšími jedenácti týmy z regionu. V nové soutěži nebylo jasné, jak se mladí fotbalisté zachovají proti daleko starším a zkušenějším soupeřům. První náznak ukázal duel v Bruntálu, který naši borci zvládli na výbornou a zvítězili 4:1.

V neděli od 10:15 sehrají první domácí duel. Jejich domovem není jako dřív Bystřice, ale stadion na Borku, kde se představí proti Bohumínu. Ten má ve svém kádru několik bývalých třineckých hráčů. V 1. kole proti béčku Opavy se představili František Hanus, Mario Latocha a Jan Ferenc.

A kdo bude stát proti nim? To se dozvíte, pokud zavítáte přímo na stadion. Cena vstupenky činí 30 Kč, ženy, děti do 15 let, důchodci a majitelé průkazek ZTP a ZTP/P mají vstup na utkání zdarma. Permanentní vstupenky na tato utkání neplatí.

Složení B-týmu

Brankáři: David Misiorz, Lukáš Paleček.
Obránci: Marek Čelůstka, Petr Chloň, Daniel Jež, Martin Konečný, Stanislav Potůček, Roman Wilk.
Záložníci: Jiří Cieslar, Petr Joukl, Jan Lasota, Francisco Nazareno, Petr Niemczyk, Filip Szotkowski, Filip Tatar, Marek Zahaluk.
Útočníci: Róbert Demjan, Ondřej Jalovičor, Petr Novotný.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál