Bez gólů nemůžeme vyhrát, připomněl fotbalovou matematiku trenér Neček

Bez gólů nemůžeme vyhrát, připomněl fotbalovou matematiku trenér Neček

(14.08.2017) Obrovská radost na jedné straně, velký smutek a zklamání na straně druhé. Takové byly reakce trenérů po skončeném derby mezi Frýdkem-Místkem a Třincem. Bohužel tím smutnějším byl náš Jiří Neček.

„Vyloženě jsme prošvihli první poločas, kde jsme jako by byli relativně lepší, ale nebyli jsem dostatečně důslední v zakončení. To se nám jednou vymstilo, kdy jsme nepohlídali jednu standardku a dostali gól,“ okomentoval první půli kouč Třince.

Ve druhém poločase Třinec zatlačil soupeře a několikrát byl blízko vyrovnání. „Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že chceme co nejrychleji vyrovnat a zápas vyhrát. Byl to úmorný boj na jednu bránu, ale šance, kdy jsme dvakrát trefili břevno a jednou jsme měli kopat penaltu, góly nepřinesly. Fotbalová matematika je jasná, pokud nedáme gól, nemůžeme vyhrát,“ povídal smutným hlasem.

Závěr utkání byl hodně vyhecovaný. Domácí hráči viděli až osmkrát žlutou kartu, kapitán Petr Literák se na ní podíval dvakrát a v závěru utkání oslabil mužstvo. „Bylo to náročné hlavně pro domácí. My jsme tlačili, zakončovali, trefovali tyče, anebo netrefovali bránu. Kdybychom dali gól, tak se zápas vyvíjí úplně jinak. Domácí to v závěru doslova ukopali a uleželi,“ kroutil hlavou nad střeleckou nemohoucností trenér Neček.

Daleko lépe se hodnotil zápas trenérovi MFK Frýdek-Místek Peteru Venglarčíkovi. „Za výhru jsem strašně rád, i když to dnes nebyl z naší strany vůbec pěkný fotbal. Nějak jsme se neztotožnili s taktikou, se kterou jsme do utkání chtěli jít. Myslím si, že na úkor kvality tam na naší straně bylo srdíčko a emoce. Výsledkem toho bylo spoustu žlutých karet a v závěru i červená. Bylo to emočně hodně náročné derby se šťastným koncem pro nás,“ pověděl s úsměvem slovenský trenér Valcířů.

Třinecký tým se musí z porážky rychle oklepat, protože už v sobotu je čeká duel před televizními kamerami proti Olympii Praha, nováčkovi druhé nejvyšší soutěže. „Každý zápas je jiný. Nyní si ještě musíme probrat zápas proti Frýdku-Místku, a pak se zaměříme na Olympii. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, že nás mohutně povzbuzovali. Doufám, že takovou podporu budeme mít i v následujícím důležitém domácím utkání,“ přeje si lodivod třinecké kabiny.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Fotbalový Třinec snížil odměny. Všichni na škrty přistoupili, jsme na jedné lodi, těší šéfa Karla Kulu

Sílící pandemie zákeřného koronaviru vzbuzuje v Karlu Kulovi, generálním manažerovi Fotbalu Třinec, skepsi. Třinecký klub přijal nezbytná úsporná opatření a jeho šéf se obává, že fotbalové soutěže v České republice, potažmo i jinde, se už na jaře nejspíše nerozběhnou.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 10:15
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov