Bitva o krále FM okresu

Bitva o krále FM okresu

(06.11.2015) Souboje mezi Třincem a Frýdkem-Místkem patří mezi ty nejlepší. Vzájemná rivalita, velký zájem fanoušků, dramatické bitvy. Právě tuto bitvu, která je nazvaná jako Bitvou o frýdecko-místecký okres, nabídne 14. kolo Fotbalové národní ligy. Utkání se uskuteční v sobotu 7. listopadu od 10:15 na stadionu Rudolfa Labaje.

Sponzor utkání

Duel rivalů

Speciální kulisa, exkluzivní videa i grafiky. Fotbalová národní liga do této sezóny vstoupila s projektem „Duel rivalů“. Na zvýšenou pozornost se mohou těšit čtyři derby utkání. Svůj duel rivalů již mají za sebou Varnsdorf a Ústí nad Labem. Nyní to čeká Třinec a Frýdek-Místek. Na jaře se diváci mohou těšit na zápasy Pardubice – Hradec Králové a Táborsko – České Budějovice.

Informace o utkání

Třinečtí mají za sebou dvě vysoké venkovní porážky, ale derby má svá specifika. Toho si je vědom i trenér Radim Nečas. „Vzhledem k tomu, že to je derby, má to větší význam než ostatní zápasy. Očekávám větší množství fanoušků, protože to bude konfrontace nejen na hřišti, ale také v hledišti. Kdy jindy by měli přijít fanoušci, ať už z Třince nebo z Frýdku-Místku než na derby?“ řekl tázavě kouč třineckého celku.

Podobně hodnotí derby utkání i brankář Václav Bruk. „Je to něco jiného než ostatní zápasy. Jsme od sebe nějakých patnáct kilometrů. Je to prestižnější, člověk ten zápas bere trochu jinak,“ přiznal majitel 97 startů v mistrovských utkáních. Chytal i v památném duelu před více než 7000 diváků ve Stovkách. „Bylo to vypjaté. Jeli jsme tam v době, kdy jsme neměli úplně povedený začátek sezóny, naopak Frýdek skoro všechno vyhrál a vedl tabulku. My jsme neměli co ztratit, navíc před takovou návštěvou. V takové atmosféře se hraje super. Vyhráli jsme tam 1:0 a bylo to pro nás, jako bychom vyhráli někde, kde se vyhrát nedá,“ zavzpomínal.

Na zmíněné utkání z podzimu 2013 dobře nevzpomíná gólman Frýdku-Místku Ondřej Prepsl. „Měli jsme parádně rozjetou sezónu a zápasem s Třincem jsme se přibrzdili. Je to má nejhorší vzpomínka na derby.“ Valcíři od té doby zvítězili na podzim pouze jednou a v sezóně se z čela tabulky propadli až na konečné 14. místo.

Co ví hráči o soupeři? „Hodně hráčů se tam vyměnilo. Zůstalo tam pouze pár hráčů, kteří hráli ještě v loňské sezóně. Mají kvalitní tým, zkušené hráče a pro nás to bude velice náročný zápas,“ prozradil třinecký záložník Miroslav Ceplák, který ve Frýdku-Místku působil na jaře 2013.

„Třinec má kvalitní kádr, oba týmy jsou dosti obměněné. Působí tam Václav Mozol s Jakubem Teplým, kteří dříve hráli u nás. Jak to dopadne? Uvidíme.“ To jsou slova kapitána Frýdku-Místku Petra Literáka, jediného pamětníka posledního vítězství Valcířů nad Třincem z roku 2004.

Třinec bude v utkání postrádat Pavla Malcharka, jenž za vyloučení v Hradci Králové obdržel od disciplinární trest na tři utkání. Ani Frýdek-Místek nebude kompletní. Ze zdravotních důvodů nahradí trenéra Radványiho na lavičce Luboš Berešík, asistenta mu bude dělat bývalý trenér Třince Patrik Krabec. Pro čtyři žluté karty nesmí nastoupit dvojice Patrik Krčula a Dario Krišto.

Vzájemné zápasy

V rámci druhé nejvyšší soutěže sehráli Třinečtí s Valcíři již 18 derby. Hned v polovině z nich se radovali hráči z hutnického města, pět duelů skončilo vítězstvím soupeře, čtyři zápasy vítěze neměly.

Více o vzájemných duelech naleznete v tomto článku.

Rozhodčí

Slezské derby mezi Třincem a Frýdkem-Místkem svěřila komise rozhodčích do rukou a píšťalky Radimu Dreslerovi. Radim Dresler v letošním ročníku odřídil sedm zápasů FNL, mezi nimiž je i duel Znojmo – Třinec (5:2). Roli asistentů budou plnit Jan Paták a Pavel Peřina.

Zpravodaj

Tak jako v předešlých zápasech si na pokladnách budete moci zakoupit Zpravodaj v hodnotě 10 Kč. Zde si budete moci přečíst rozhovor s Martinem Samiecem, nebo co se vybaví při spojení derby Třinec – Frýdek-Místek například dlouholetému hlasateli, nebo frýdecko-místeckému primátorovi.

Program 14. kola Fotbalové národní ligy

Pátek 6. listopadu

18:00 SK Dynamo České Budějovice – FK Pardubice

Sobota 7. listopadu

10:15 FK FOTBAL TŘINEC – MFK Frýdek-Místek
10:15 FK Baník Sokolov – FC Hradec Králové
14:00 MFK OKD Karviná – FK Ústí nad Labem
14:00 FC Graffin Vlašim – 1. SC Znojmo FK
16:00 Slezský FC Opava – SK Sigma Olomouc „B“

Neděle 8. listopadu

10:15 FK Slavoj Vyšehrad – FK Varnsdorf

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál