Bod z Hradce chceme potvrdit výhrou nad Prostějovem, říká Habanec

Bod z Hradce chceme potvrdit výhrou nad Prostějovem, říká Habanec

(01.06.2020) Dvakrát třinečtí fotbalisté v Hradci Králové vedli, nakonec si z horké půdy odvezli remízu. Úspěšný výsledek chtějí potvrdit zítra doma proti Prostějovu.

Hradec Králové šel do utkání s Třincem jako jednoznačný favorit. Jiný výsledek, než jeho vítězství by byl vnímám jako překvapení. A to se nakonec i zrodilo. „Z hlediska vývoje zápasu jsme mohli mít i tři body, ale je třeba k tomu přistupovat s pokorou. Bod z Hradce je vždy cenný,“ řekl hlavní trenér Třince Svatopluk Habanec.

Na domácím hřišti jeho svěřenci s Votroky remizovali 1:1, bod brali také v odvetě pod malšovickými lízátky. „Určitě to může klukům pomoci, mohou si věřit na každého soupeře v soutěži. Kromě Jihlavy bilanci s favority nemáme špatnou, zatím nás v tabulce brzdí k vítězství nedotažené zápasy, které jsme remizovali nebo dokonce prohráli,“ připomněl Habanec.

Na východě Čech fotbalisté Třince dvakrát udeřili ze standardní situace. Obě branky vsítili zadáci, nejprve skóroval Gáč a posléze Kušnír. „Vyplatilo se, že jsme se tomu v pauze věnovali. Vlastně všechny naše tři góly po koronavirové pauze jsme dali po standardkách. To je samozřejmě příznivé zjištění, teď ještě budeme muset zapracovat na tom, abychom dali i nějaký gól ze hry, ať to trochu vyvážíme,“ pousmál se trenér Třince.

Protřelého kouče těší, že herní projev jeho mužstva jde postupně nahoru. „Oproti utkání s Chrudimí už byl obraz hry lepší, což přičítám tomu, že šlo o další zápas. S každým dalším by to mělo být lepší, byť druhá liga je hlavně soubojová soutěž a teprve když ustojíte a vyhrajete osobní souboj, můžete přidat nadstavbu v podobě fotbalu. Jakmile to uděláte naopak, dostanete nakopáno. V tom je naše soutěž specifická,“ zdůraznil.

Zítra od 17.00 hodin Třinečtí na svém trávníku vyzvou Prostějov. Byť se jedná o tabulkově níže postaveného protivníka, jsou si vědomi toho, že je nečeká nic snadného. Pokud uspějí, připíšou si body do tabulky už potřetí v řadě.

Pro hlavního kouče uspět znamená pouze zvítězit. „Bod z Hradce potvrdíme pouze za předpokladu, že Prostějov porazíme. Vítkovicím dal čtyři góly, což je určitým varováním. Soupeře nepodceníme, ale zároveň nesmíme se nesmíme bát a být vyjukaní. Čeká nás náročný rival se spoustou zkušených hráčů ve svém středu a slušnou formou. Chceme zvítězit, abychom na zápas se Zbrojovkou mohli jet s čistou hlavou,“ zakončil Habanec, který už bude mít dispozici krajní záložníky Ciencialu a Hlúpika.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál