Brzké střídání? Možná jsem to měl dělat častěji, připustil kouč Habanec

Brzké střídání? Možná jsem to měl dělat častěji, připustil kouč Habanec

(24.11.2019) Také druhý zápas sezony mezi Třincem a Varnsdorfem skončil bez vítěze. V předehrávce úvodního jarního kola se oba týmy rozešly po remíze 1:1. „Po vyrovnání jsme měli vytvořit ještě větší vítr, to se ale nestalo,“ litoval domácí trenér Svatopluk Habanec.

V úvodním poločase byl o poznání nebezpečnější Varnsdorf. „Měli jsme slušný vstup do utkání. V prvních třiceti minutách jsme měli šest sedm dobrých situací v přechodové fázi, z nichž jsme si vytvořili dvě tři brankové příležitosti. Kdybychom vedli 0:2, průběhu by to odpovídalo. S tím jsem byl spokojený,“ řekl na tiskové konferenci trenér Severočechů David Oulehla.

Po dvaceti minutách přišel pokutový kop, který domácí fotbalisté neproměnili a posléze vedoucí branka Severočechů. „První půlku jsme měli slušnou, ale z pohledu produktivity to bylo špatné. Mohli jsme vést o dva tři góly,“ poukázal Oulehla.

Po změně stran udávali tempo hry domácí fotbalisté. „Tijani s Kubalou mají velkou kvalitu. Propadali jsme ve středu hřiště a nesbírali odražené míče. Soupeř se po nich dostával nahoru, měl řadu nebezpečných situací a po zásluze vyrovnal. Domácí mohli nakonec i rozhodnout, takže s bodem z venkovního hřiště jsme spokojení,“ zakončil Oulehla.

Třinečtí fotbalisté si v úvodní půlhodině podle představ trenéra nepočínali. „Třicet minut z naší strany nebylo dobrých. Soupeř měl šance z našich fatálních chyb, byly opravdu obrovské. Protivníkovi jsme nabídli tři brankové příležitosti, jednu z nich využil. To, že jsme nedali penaltu a neproměnili šanci se občas stane,“ řekl s nadhledem trenér Třince Svatopluk Habanec.

Padesátiletému kouči se nelíbila jiná věc. „Pokračuje ta naše sinusoida. Na vrcholu byla jen v sedmi zápasech, z nichž jsme čtyři vyhráli a tři zremizovali. Musíme si pár věcí vyříkat, navíc v některých momentech nás znovu začal ovládat strach. Po vyrovnání jsme měli vytvořit ještě větší vítr, to se ale nestalo. Remíza je asi zasloužená. Stejně jako ve Varnsdorfu jsme hráli v první polovině hůř a ve druhé lépe. Nedovedeme být v zápase lepší 70. - 80. minut, z toho jsem zklamaný,“ řekl kouč Třince Habanec.

Trenér Třince nemá ve zvyku sahat k brzkým střídáním. Tentokrát však udělal výjimku, Hlúpika s Valentou nahradil o pauze Tijanim a Kubalou. „V posledních pěti kolech jsem tohle měl dělat častěji, možná už i ve třicáté minutě. Možná je to trest, ale mančaft to musí pocítit. Pokud se něco nedaří, musí přijít změna. I když se třeba spletu, nemůžu pořád čekat, že se něco zlepší,“ zakončil Habanec.

Zkušený kouč měl při střídání šťastnou ruku, dvojitá změna jeho mužstvu prospěla. Urostlý Tijani zaměstnával obrannou řadu a Kubala se odvděčil za důvěru sedmým zásahem během půlsezony – což už se dávno nikomu z fotbalistů Třince nepodařilo.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál