Brzké střídání? Možná jsem to měl dělat častěji, připustil kouč Habanec

Brzké střídání? Možná jsem to měl dělat častěji, připustil kouč Habanec

(24.11.2019) Také druhý zápas sezony mezi Třincem a Varnsdorfem skončil bez vítěze. V předehrávce úvodního jarního kola se oba týmy rozešly po remíze 1:1. „Po vyrovnání jsme měli vytvořit ještě větší vítr, to se ale nestalo,“ litoval domácí trenér Svatopluk Habanec.

V úvodním poločase byl o poznání nebezpečnější Varnsdorf. „Měli jsme slušný vstup do utkání. V prvních třiceti minutách jsme měli šest sedm dobrých situací v přechodové fázi, z nichž jsme si vytvořili dvě tři brankové příležitosti. Kdybychom vedli 0:2, průběhu by to odpovídalo. S tím jsem byl spokojený,“ řekl na tiskové konferenci trenér Severočechů David Oulehla.

Po dvaceti minutách přišel pokutový kop, který domácí fotbalisté neproměnili a posléze vedoucí branka Severočechů. „První půlku jsme měli slušnou, ale z pohledu produktivity to bylo špatné. Mohli jsme vést o dva tři góly,“ poukázal Oulehla.

Po změně stran udávali tempo hry domácí fotbalisté. „Tijani s Kubalou mají velkou kvalitu. Propadali jsme ve středu hřiště a nesbírali odražené míče. Soupeř se po nich dostával nahoru, měl řadu nebezpečných situací a po zásluze vyrovnal. Domácí mohli nakonec i rozhodnout, takže s bodem z venkovního hřiště jsme spokojení,“ zakončil Oulehla.

Třinečtí fotbalisté si v úvodní půlhodině podle představ trenéra nepočínali. „Třicet minut z naší strany nebylo dobrých. Soupeř měl šance z našich fatálních chyb, byly opravdu obrovské. Protivníkovi jsme nabídli tři brankové příležitosti, jednu z nich využil. To, že jsme nedali penaltu a neproměnili šanci se občas stane,“ řekl s nadhledem trenér Třince Svatopluk Habanec.

Padesátiletému kouči se nelíbila jiná věc. „Pokračuje ta naše sinusoida. Na vrcholu byla jen v sedmi zápasech, z nichž jsme čtyři vyhráli a tři zremizovali. Musíme si pár věcí vyříkat, navíc v některých momentech nás znovu začal ovládat strach. Po vyrovnání jsme měli vytvořit ještě větší vítr, to se ale nestalo. Remíza je asi zasloužená. Stejně jako ve Varnsdorfu jsme hráli v první polovině hůř a ve druhé lépe. Nedovedeme být v zápase lepší 70. - 80. minut, z toho jsem zklamaný,“ řekl kouč Třince Habanec.

Trenér Třince nemá ve zvyku sahat k brzkým střídáním. Tentokrát však udělal výjimku, Hlúpika s Valentou nahradil o pauze Tijanim a Kubalou. „V posledních pěti kolech jsem tohle měl dělat častěji, možná už i ve třicáté minutě. Možná je to trest, ale mančaft to musí pocítit. Pokud se něco nedaří, musí přijít změna. I když se třeba spletu, nemůžu pořád čekat, že se něco zlepší,“ zakončil Habanec.

Zkušený kouč měl při střídání šťastnou ruku, dvojitá změna jeho mužstvu prospěla. Urostlý Tijani zaměstnával obrannou řadu a Kubala se odvděčil za důvěru sedmým zásahem během půlsezony – což už se dávno nikomu z fotbalistů Třince nepodařilo.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Naše mužstvo má potenciál, nepochybuje kapitán Kušnír

Kapitán třineckých fotbalistů Ondřej Kušnír se domnívá, že jeho mužstvo mělo na podzim na víc. „Budeme pracovat na tom, abychom se dostali na přední příčky,“ přislíbil.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál