Bude Třinec proti Žižkovu slavit první domácí vítězství?

Bude Třinec proti Žižkovu slavit první domácí vítězství?

(20.09.2019) Zítra od 10.15 hodin třinečtí fotbalisté přivítají žižkovskou Viktorii. Povede se jim konečně vyhrát na domácím trávníku?

Viktoria Žižkov. Tým, který v závěrečném kole předešlé sezony odvrátil sestup, rozjel nový soutěžní ročník F:NL velice dobře.

Svěřenci trenéra Jaromíra Haška favoritům podlehli – nestačili na Pardubice, Duklu a Hradec Králové, ale s Líšní urvali bod a Sokolov, Vítkovice, Chrudim a Varnsdorf pokořili.

Žižkov před sezonou obměnil soupisku, přičemž se zaměřil na hráče ze zahraničí. Získal posily z Brazílie, Spojených států či Argentiny. Zajímavou postavou je Američan Luis Gil, jenž má na svém kontě 178 zápasů v zámořské MLS.

V tabulce Pražanům patří pátá příčka. Mají třináct bodů, o tři více než prozatím devátý Třinec.

Také celek trenéra Svatopluka Habance má souboje s postupovými aspiranty v podstatě za sebou. Nestačil pouze na Jihlavu, s Hradcem Králové i s Brnem se rozešel smírně, pražskou Duklu zdolal. Druhou prohru fotbalisté Třince utrpěli v Chrudimi, z Varnsdorfu a z Prostějova přivezli bod, z Vyšehradu dokonce všechny tři.

Vítězství na soupeřově půdě chtějí potvrdit na domácím pažitu. „Žižkov zažívá velmi dobrý vstup do sezony. Některé jeho hráče jsem trénoval. Viktoria má velmi dobře poskládané mužstvo, jsem překvapen nejen jeho výsledky, ale také tím, jak to mužstvo hraje kompaktně,“ řekl trenér Třince Svatopluk Habanec a dodal: „Čeká nás další těžký soupeř, ale zároveň doufám, že také my jsme těžkým soupeřem pro všechny ostatní.“

Vzájemná bilance z posledních let hovoří jasně ve prospěch Třince. Vloni v Praze vyhrál 3:0 a v domácí odvetě dokonce 4:0. O rok dříve zápas v Třinci skončil výhrou domácích 1:0 a také v Praze slavil Třinec po výhře 4:0.

Zda bude úspěšný i zítra, se dozvíme krátce po poledni. Zápas má výkop v 10:15. Řídit ho bude Ondřej Cieslar ve spolupráci s Janem Dohnálkem a Jakubem Burešem.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Hráči jsou unavení, přesto chceme poslední zápas vyhrát, řekl kouč Habanec

Přestože třinečtí fotbalisté nad pražskou Duklou vedli, nakonec na domácím pažitu padli podruhé za sebou. Tři body si odvezli hosté, kteří bodovali naplno posedmé v řadě. „Když náš brankář chytil penaltu, doufal jsem, že nakonec nezůstaneme s prázdnou,“ přiznal třinecký kouč Svatopluk Habanec.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál