Bude to opatrné utkání, tušili oba trenéři

Bude to opatrné utkání, tušili oba trenéři

(14.04.2019) Svou první tiskovou konferenci absolvoval po utkání v Sokolově trenér Tomáš Jakus. Bohužel zápas musel před médii komentovat jako zástupce poraženého celku.

„Čekal jsem, že si ze Sokolova odvezeme aspoň bod. Kluky jsme na tento zápas už od úterka připravovali. Do zápasu šli nachystaní a nahecovaní. Věřili jsme, že tady můžeme konečně zvítězit,“ sdělil na úvod třinecký trenér.

Sokolov byl v úvodu aktivnějším celkem a po střele bývalého třineckého útočníka Stanislava Vávry míč orazítkoval tyč Adamuškovy brány. „Na klucích byla cítit nervozita z důležitosti utkání a ze zvládnutí začátku zápasu, které má Sokolov velice silné. Soupeř si vytvořil jednu šanci, ale zachránila nás tyč. Postupem času jsme vyrovnali hru, snažili se hrát fotbal, kombinovat a míč co nejvíce ve svém držení. Bohužel jednou na nás soupeř vyzrál a prohrávali jsme 0:1. Následně jsme měli několik příležitostí na vyrovnání, ať už v podobě Buchvaldkovy střely vedle brány nebo ukázkové rány Vaňka v poslední minutě první půle,“ zhodnotil Tomáš Jakus první poločas.

Do druhého poločasu šel náš tým za nepříznivého stavu. Pokud chtěli bodovat, museli vstřelit minimálně jeden gól. „Věděli jsme, že to bude zápas o jednom nebo dvou gólech. Sokolov dobře bránil, proto byla druhá půle z naší strany hodně o dobývání brány. Měli jsme spoustu standardních situací, závarů před bránou, bohužel vyrovnávací gól se nám nepodařilo vstřelit a to ani přesto, že jsme si vytvořili šance v oslabení po vyloučení Bedecse. Zápasu by více slušela remíza. Nezbývá mi, než poblahopřát soupeři k vítězství,“ řekl bývalý trenér juniorského celku.

Přesto se na prohře dají najít pozitiva. „Kluci se přesvědčili, že fotbal umí hrát, jen to chce trochu trpělivosti. Věřím, že se to zlomí v dalším utkání,“ těšilo Jakuse. Další zápas odehrají naši hráči už ve středu odpoledne proti Varnsdorfu.

Jeho protějšek Vítězslav Hejret působil šťastným dojmem. Jeho tým po prvním jarním bodu proti Žižkovu vybojoval v sobotu dopoledne první vítězství. „Poslední zápasy vypadaly dost podobně, ať už třinecké remízy nebo naše zápasy s Chrudimí či na Žižkově. Nemůžu říct, že by se některý ze soupeřů pohyboval na jiné úrovni jako my. S Třincem jsme měli problematické vstupy nejen do jarní části, ale i do začátku podzimu. Dalo se očekávat, že to bude opatrný zápas,“ očekával trenér Sokolova.

Utkání rozhodla situace z 31. minuty, když se Novák uvolnil v pravé části pokutového území a střelou ke vzdálenější tyči prostřelil brankáře Adamušku. „Důležité bylo, kdo dá první branku. V tu chvíli jsme to byli my. Bylo to díky celkově dobrému výkonu Nováka, který svou šanci proměnil.“

Sokolovský tým pak přenechal aktivitu na soupeře. „Třinec se po gólu dostal do územní převahy, ale tu známe z utkání proti Chrudimi. Možná jsme měli ještě větší převahu, ale bez efektu. Zápas jsme odehráli velmi dobře takticky. Byla tam dobrá šance soupeře, v první půli Belaň velmi dobře vytěsnil střelu ze střední vzdálenosti. V takových chvílích je třeba přidat druhý gól. Měli jsme gólovou situaci na hlavě, ale neproměnili jsme ji. Jsme šťastní, že utkání nedopadlo jako v předchozích duelech, které jsme odehráli slušně, ale bez bodového efektu,“ podotkl s úsměvem trenér a sportovní manažer Sokolova v jedné osobě a dodal: „Utkání bylo hodně o plnění taktiky a schopnosti unést důležitost zápasu. Výsledek 1:0 je pro nás hodně cenný.“

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC přeložena na neurčito!

Z důvodu vyhlášení karantény vládou ČR se odkládá členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC z 25.3.2020 na neurčito! O novém termínu schůze budou všichni řádní členové spolku FOTBAL TŘINEC včas (minimálně 14 dní předem) informováni řádnou písemnou pozvánkou.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Vladislav BURY, ředitel FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál