Burgo sbíral zkušenosti na arabském poloostrově

Burgo sbíral zkušenosti na arabském poloostrově

(19.02.2019) Další reprezentační akci má za sebou třinecký odchovanec Matteo Burgo. Šestnáctiletý obránce se v minulých dnech zúčastnil turnaje ve Spojených arabských emirátech.

Česká reprezentace se v Dubaji střetla postupně s Belgií, Spojenými arabskými emiráty a Kosovem. Ve všech třech duelech zvítězila, největším rozdílem proti Belgii a to v poměru 4:2.

Burgo naskočil do všech tří zápasů a v posledním duelu dokonce asistoval u jednoho gólu. Dohromady odehrál 210 minut. „Turnaj se mi hodnotí kladně, protože jsme všechny zápasy vyhráli a stali se celkovým vítězem,“ řekl na úvod rozhovoru.

Kromě fotbalu si užil i místní prostředí. „Bylo to velmi příjemné. Bydleli jsme na okraji města v pěkném hotelu. Lidé se k nám chovali hezky,“ okomentoval prostředí na arabském poloostrově.

Další akce čeká reprezentační šestnáctku až v půlce května, kdy se koná v českém hlavním městě mládežnický turnaj za účasti USA, Maďarska a Venezuely. Zda bude Burgo povolán i tam, to teprve uvidíme.

Belgie – Česká republika 2:4 (0:1)

Branky: 55. Engels, 83. vlastní Hodouš – 45+1. Drozd, 77. a 80. Karabec, 90+4. Náprstek.

Česká republika: Četverik – Burgo, Vitík, Endl (52. Šimoník), Hodouš – Jambor, Drozd – Černák (81. Višinský), Karabec (81. Daněk), Uriča (65. Náprstek) – Hadaš (65. Vecheta).

Spojené arabské emiráty – Česká republika 1:2 (1:1)

Branky: 20. Khater – 6. Langhamer, 60. Náprstek.

Česká republika: Vágner – Šimoník (61. Burgo), Vitík (45. Hodouš), Endl, Boniš – Daněk (80. Drozd), Brejcha, Langhamer (61. Karabec) – Náprstek, Vecheta (80. Hadaš), Višinský (61. Uriča).

Česká republika – Kosovo 2:0 (0:0)

Branky: 82. Vecheta, 84. Višinský.

Česká republika: Vágner (46. Četverik) – Burgo, Vitík, Hodouš, Boniš – Jambor (77. Brejcha), Drozd, Karabec (62. Langhamer) – Černák (62. Višinský), Hadaš (46. Vecheta), Uriča (46. Náprstek).

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U14: Stále v čele tabulky

Výborná forma provází starší žáky, kteří si drží své prvenství v celkové tabulce soutěže. Během utkání proti Valašskému Meziříčí se hattrickem blýskli hned dva hráči Třince Šimon Roček a Martin Klocek.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál