Byl to vyrovnaný zápas, až na úvod, pochvaloval si kouč Habanec

Byl to vyrovnaný zápas, až na úvod, pochvaloval si kouč Habanec

(11.02.2020) První porážku z přípravě druholigovým fotbalistům Třince uštědřila Opava. Celek Svatopluka Habance na půdě prvoligisty sahal po remíze, i proto byl zkušený kouč s předvedenou hrou vcelku spokojen.

Jak se vám zamlouval výkon, kterým se vaše mužstvo v Opavě prezentovalo?

Po třech měsících jsme se seznamovali s travnatým povrchem. Zpočátku nám to dělalo problém. Některé rozehrávky byly na hraně rizika, soupeř si z nich vypracoval tři brankové příležitosti, které ale nedal.

A pak už následoval vedoucí gól Třince a brzké opavské vyrovnání…

Po závaru v šestnáctce se trefil Tomáš Wojnar. Opava bohužel za dvě tři minuty srovnala. Troufnu si říct, že ve druhém poločase jsme byli herně lepší, byť jsme na jeho začátku dostali gól. Zaslouženě jsme vyrovnali.

I přesto Opavští v závěru strhli vítězství na svou stranu...

Po otevřené hře jsme postili soupeře do samostatného úniku. Jejich hráč (Mondek – pozn. Aut.) šel sám na brankáře a náš gólman fauloval. V ten moment už nemohl nic dělat, protihráč na něho postupoval v rychlosti a brknul mu o nohu. Byla z toho oprávněná penalta na 3:2.

K remíze vám mnoho nescházelo...

Až na úvodních třicet minut to byl vcelku vyrovnaný zápas. Jsem rád, že jsme hráli na přírodní trávě a že se nikdo nezranil. Je dobře, že jsme mohli hrát s prvoligovým mančaftem.

Nyní máte před sebou domácí dvojzápas...

Ve středu hrajeme od 11.30 s Bánskou Bystricí a v sobotu od 10.00 hodin s juniorkou Baníku Ostrava. Trenér Kozel se na nás obrátil s prosbou, aby se utkání odehrálo na přírodní trávě. Bylo by to přínosné nejen pro soupeře, ale také pro nás.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál