Česko-polská spolupráce bude pokračovat

Česko-polská spolupráce bude pokračovat

(05.10.2017) Ve druhé polovině září proběhlo oficiální zakončení spolupráce spřátelených klubů Fotbal Třinec a LKS Granica Ruptawa. Celá spolupráce se dá určitě považovat za úspěšnou a rozhodně ne poslední.

Třinecký klub hostil činovníky a sportovce polské strany, mimo jiné se ho zúčastnili Anna Hetman - primátorka města Jastrzębie-Zdrój, Marek Gałuszka – předseda řídící komise Śląskiego Związku Piłki Nożnej (Slezského fotbalového svazu), a také Artur Nowak – prezident klubu z Ruptawy. Třineckou stranu zastupovali ředitel spolku Fotbal Třinec Vladislav Bury, člen výboru Jiří Bajgar, sportovní manažer Benjamin Vomáčka a trenéři našeho klubu v čele s trenérem druholigového mužstva Jiřím Nečkem.

V první části zhodnotil spolupráci obou klubů Rafał Jabłoński, koordinátor projektu „W jednej drużynie - integracja przez sport na pograniczu polsko-czeskim" (V jednom týmu – integrace přes sport na česko-polském pomezí). Projekt byl spolufinancován z fondu Evropské unie s celkovým rozpočtem 23,5 tisíce euro (cca 600 tisíc korun). Kluby zorganizovaly dva velké fotbalové turnaje, rodinnou společenskou akci a dvě fotbalová soustředění. Účastníci slavnostního zakončení mohli vidět bohatou fotodokumentaci celého projektu umístěnou na facebookové stránce utvořené oběma kluby.

Druhou částí bylo setkání u jednoho stolu a debata nad dalšími akcemi. Již nyní je jisté, že se fotbalisté Ruptawy zúčastní turnajů organizovaných Třincem. Plánovaná je také návštěva našeho klubu v Ruptawě. Není vyloučeno, že se oba partneři budou ucházet o další podporu v rámci Euroregionu Těšínské Slezsko.

Vladislav Bury byl s česko-polskou spoluprací velice spokojen. „Evropský projekt "V jednom týmu" nám ukázal, jak se dá úspěšně mezinárodně spolupracovat prostřednictvím fotbalu. Chtěl bych tímto poděkovat klubu z Ruptawy za vynikající spolupráci, která perfektně fungovala na obou stranách hranice. Děkuji všem, kteří se podíleli na tomto projektu. Tímto naše spolupráce nekončí a už připravujeme další společné akce,“ doplnil ředitel spolku Fotbal Třinec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál