Chce to více lehkosti a odvahy, řekl Svatopluk Habanec po výhře nad Chrudimí

Chce to více lehkosti a odvahy, řekl Svatopluk Habanec po výhře nad Chrudimí

(27.05.2020) I vinou pandemie koronaviru, která přerušila sezonu na více než dva měsíce, fotbalisté Třince jásali po více než půlroce.

Sobota, pátého října 2019. Třinec v derby poráží houževnaté Vítkovice a posouvá se na šesté místo tabulky F:NL. V tu chvíli ještě nikdo netuší, že na další tříbodový zápis si počká až do konce května, kdy v domácí premiéře zdolá Chrudim.

„Dočkali jsme se na sedmý pokus, s přáteláky dokonce až na desátý. Řekl bych, že naše vítězství vzniklo v porodních bolestech,“prohlásil hlavní trenér Třince Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci na podzim prohráli na východě Čech 1:0, přičemž branku inkasovali v závěrečných minutách. Tentokrát se utkání vyvíjelo opačně. Do vedení se dostal Třinec, a to už po deseti minutách hry.

„V první půli jsme měli slušné pasáže, kdy soupeř blokoval naše střely a centry. Z první šance jsme dali gól, bylo to ze standardky, což vnímám jako pozitivum,“pochvaloval si Habanec.

Východočeši rozhodně nepřicestovali do Třince s poraženeckou náladou. V souboji tabulkových sousedů měli chvílemi herně navrch.

„Chrudim nehrála vůbec špatně, byla velmi zdatná v kombinaci. I přesto, že ji chyběl Vašulín, dva hráče měla vykartované. Na to, že hosté strávili čtyři hodiny v autobuse, působili na hřišti lehčím dojmem než my,“uznal Habanec.

Situace se změnila v poslední půlhodině, kdy hru ovládl Třinec. Akulinin mohl skórovat ještě třikrát, dva góly měl na noze Puchel.

„Gólových akcí bylo v poslední dvacetiminutovce dost, minimálně z brejku Puchela z Hlúpikem měl padnout druhý gól. Puchel bohužel finální přihrávku nevyřešil dobře,“řekl Habanec.

Kouč třineckých fotbalistů si je vědom toho, že pokud chce být jeho tým úspěšný, musí ještě přidat.

„Jsem rád za tři body, protože hezkých, ale bezbodových zápasů už bylo dost. Tři body, za kterými jsme si šli, máme, byť jsme nehráli tak hezký kombinační fotbal, na jaký jsme zvyklí. Víme, že to nebylo úplně ono, že na některé chyby musíme poukázat. Na to, jak jsme zkušený mančaft, by to chtělo ještě více odvahy. Čekal jsem, že budeme takoví lehčí, ale ve druhé půli to tak vůbec nevypadlo. Naši ztracenou lehkost musíme někde najít,“uzavřel Habanec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál