Chorvatská stáž Zdeňka Cieslara

Chorvatská stáž Zdeňka Cieslara

(25.01.2019) Koncem loňského roku se zúčastnil stáže v Chorvatsku vedoucí přípravek Zdeněk Cieslar. Pozoroval a sbíral nové zkušenosti zahraničního klubu a jeho výchovy mládeže.

Na podzim loňského roku se obohacoval šéftrenér přípravek Zdeněk Cieslar se svými kolegy z MFK Vítkovice na týdenní stáži v chorvatské akademii Dinama Záhřeb o nové fotbalové poznatky. "Během dne jsme měli možnost sledovat všechny kategorie a jejich tréninkový proces. Tréninky probíhaly v průběhu dne od ranních až do pozdních hodin, kdy končily poslední kategorie,“ prozradil Zdeněk Cieslar.

Akademie Dinama Záhřeb nepracuje v žádném luxusním přepychovém areálu, ovšem jejich systém a jednotnost účastníky stáže velice nadchla.

"Všechny kádry pracují v maximálním počtu dvaceti hráčů a těmto hráčům se věnuje tři až pět trenérů v každé kategorii. Tréninky jsou přesně a cíleně vedeny na danou kategorii, ve které převládají jak drilová cvičení, tak různé způsoby průpravných her,“ řekl s nadšením trenér Zdeněk Cieslar. Pro kterého jednoznačně největším rozdílem bylo zjištění týkající se disciplíny, jak na hřišti, tak mimo něj. "Všichni hráči, trenéři, realizační týmy a samozřejmě i rodiče věděli, jak se mají chovat a nikdo tato pravidla neporušoval. Během celého pobytu jsem viděl, jak má vypadat a vypadá klub, který je třetí nejúspěšnější ve výchově a prodeji hráčů v Evropě,“ okomentoval soudržnost v dodržování stanovených pravidel. V tomto klubu jdou všichni jasně za svým cílem a je vidět, že Dinamo Záhřeb jde správnou cestou.

Dále trenéři stážisté viděli i tréninky A mužstva, které se připravovalo na pohárové utkání s tureckým Fenerbahce Istanbul. "Byli jsme přímo na stadionu a viděli vítězství Dinama 4:1. Předvedený výkon v bouřlivé atmosféře byl vynikající,“ sdělil své dojmy z utkání Zdeněk Cieslar.

Byl to přesně obraz současného Dinama Záhřeb, který celou skupinu Evropské ligy vyhrál s naprostým přehledem. Nyní je čeká v dalším kole česká Viktorka Plzeň.

"Určitě mě tato stáž obohatila o další zkušenost a mou snahou bude tyto prvky přenášet do našich podmínek se zaměřením na individuální rozvoj hráčů,“ shrnul přínosnou stáž trenér Zdeněk Cieslar.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U13: Chuť vyhrát ji opravdu přinesla.

Úvod utkání nevypadal příliš dobře pro třinecký tým, když během dvaceti minut prohrávali 0:3. Následná porce motivace a pokynů od trenérského dua Syrový, Roček zapůsobila na hochy velice účelně a po půlhodině nepřesvědčivé hry, kdy domácí tahali za kratší konec, převzali otěže a utkání otočili ve svůj prospěch.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál