Derby pohledem trenérů

Derby pohledem trenérů

(20.11.2016) /+video/ Téměř po padesáti letech poznal chuť porážky ve druhé nejvyšší soutěži Baník Ostrava. Stalo se tak včera na území Třince, kde mu tým trenéra Jiřího Nečka nadělil předčasný vánoční dárek v podobě čtyř kousků. Jak utkání viděli oba trenéři?

„Dnes jsme předvedli katastrofální výkon, hráli jsme úplně jinak, než jsme si řekli. Taktika byla jasně stanovená. Třinec jsme pustili do vedení lacinou brankou, kdy nám na pravé straně vyšachoval pět hráčů a poté odcentroval na dva volné. Ale to není jen o tom, náš výkon byl trapný. Věděl jsem, že na nás jednou přijde deka a ta přišla dnes. Špatně jsme bránili a dostupovali hráče. Chyběli nám Sus a Celba, ale na to bych se nechtěl vymlouvat. Třinec vyhrál zaslouženě, dal krásné branky, přesně z toho, co jsem hráčům řekl, že se bude dít. Mohu jen pogratulovat soupeři. Mrzí mě, že nás porazil soupeř, ke kterému to máme kousek,“ zhodnotil utkání Vlastimil Petržela.

Trenér vítězů Jiří Neček byl s výkonem svého celku spokojen. „Musím pochválit naše mužstvo, kluci solidně bránili a až na ten gól soupeře téměř do ničeho nepustili. Sice Baník potřeboval vyhrát, ale my jsme se potřebovali odrazit a klidně nastoupit do zimní přípravy.“

Domácí fotbalisté zakončili podzimní část třemi zápasy bez porážky. Kde viděl trenér Neček hlavní klíč úspěchu? „Důležité bylo otočit myšlení. Potřebovali jsme to co nejrychleji spravit. Po solidním vstupu přišly tři velké prohry a pak to bylo o hlavě. To stejné nyní bude mít Baník proti Olomouci. Pokud hráči zapomenou, tak budou hrát úplně jiný fotbal,“ prozradil trenér vítězů.

To trenér Petržela bude mít do středy co dělat, aby mužstvo dostal zpět na úspěšnou vlnu. „Hráči musí na tuto prohru zapomenout. Třinec nám dnes ukázal, kde máme chyby. Dobře se pohybovali na měkkém terénu. Nejlepší na hřišti byli fanoušci, až na ten pískot v závěru, to mě trochu naštvali. Trochu to neunesli, ale já se jim nedivím. Mám štěstí, že nejsem mladší a takových zápasů za sebou mám dost. Například když jsme hráli o titul na Dynamu Moskva a prohráli jsme 1:7,“ zavzpomínal Petržela.

Ohlas ze šatny

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál