Dnes do Třince dorazí lídr soutěže z Pardubic

Dnes do Třince dorazí lídr soutěže z Pardubic

(08.07.2020) Proti Sokolovu se fotbalisté Třince na jaře podruhé radovali ze tří bodů. Jejich trenér Svatopluk Habanec byl po vítězství v poměru 2:1 spokojen. Dnes od 17.00 hodin jeho tým nastoupí proti Pardubicím.

Třinec uspěl na svém pažitu v prvním kole po skočení nouzového stavu, kdy přehrál Chrudim 1:0. Poté následovala dlouhá sedmizápasové šnůra bez vítězství.

„Pod tíhou toho, že už jsme nutně potřebovali domácí výhru, na kterou jsme čekali od prvního kola po restartu, pokud nepočítám Jihlavu, tíha zodpovědnosti na nás byla patrná. Myslel jsem si, že se po gólu uklidníme, ale nestalo se tak. Hráli jsme celkem slušně v bloku, jak jsme si řekli, protože jsme chtěli zjednodušit hru, podržet míč na stranách a centrovat do vápna. Nechtěli jsme hrát nějaké těžké míče středem hřiště, což se nám povedlo,“ odtajnil předzápasové taktické záměry trenér Třince Svatopluk Habanec.

Více než předvedená hra trenéra potěšilo vítězství, teprve čtvrté na domácím pažitu. „Líbil se mi úplný závěr, takhle si představuji, že dohraje utkání zkušený mančaft. Ale také bych si představoval, že bychom za stavu 2:0 získali úplný klid nebo ještě více podrželi míč, aby soupeř běhal bez něho. Přestože se to nestalo, tak máme tři body a musím to říct, byť se mi to neříká dobře, jsme zachránění,“ poukázal Habanec na to, že Varnsdorf ani Sokolov se už na Třinec bodově dotáhnout nemohou.

„Ta nepříjemná situace, kdy jsme se 14 dní prakticky ani nehnuli, se na nás podepsala. Jsem rád, že jsme zápas se Sokolovem zvládli, protože po úmorném cestování do Ústí a vyhecovaném derby ve Vítkovicích, kde jsme dostali dardu, jsme potřebovali duel se Sokolovem zvládnout, a to se nám podařilo,“ pochvaloval si spokojený trenér Habanec.

Dnes před jeho svěřenci stojí velká výzva, a to domácí souboj s prvními Pardubicemi. „Zatímco Pardubice měly volno od pátku, my teď jedeme systémem zápas, dva dny volno, zápas a dva dny volno. Volno to samozřejmě není, ale předzápasový a pozápasový trénink je vždy takový nijaký. Potřebovali jsme 48 hodin zregenerovat, protože někteří hráči odehráli zápas se Sokolovem na krev,“ zdůraznil Habanec.

Třinec zdolal hranici 31 bodů a reálně může pomýšlet na umístění kolem osmé příčky. „Jsem moc rád, že máme 31 bodů, i když jsme si mysleli, že v tuto dobu jich budeme mít více. Nečekané přerušení soutěže pro nás bylo náročné nejen po psychické, ale i fyzické stránce,“ přiznal Svatopluk Habanec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál