Druhá pohárová překážka: 1. SK Prostějov

Druhá pohárová překážka: 1. SK Prostějov

(26.08.2015) Po třech letech se třinečtí fotbalisté vrátí na prostějovský stadion, kde mají dobré vzpomínky. Tentokrát to nebude ligová bitva o tři body do tabulky MSFL, ale souboj o postup do třetího kola Poháru FAČR, který příchodem nového partnera změnil název na MOL Cup. Utkání začíná v 16:30.

Pro Slezany bude zápas ideální možností na zlepšení nálady po třech zápasech bez vítězství. Hosté jsou jednoznačným favoritem, přesto trenér Radim Nečas slíbil po zápase ve Znojmě změny v sestavě.

Příležitost dostanou hráči, kteří toho v dosavadních čtyřech kolech Fotbalové národní ligy moc neodehráli, přesto cíl je jasný – postup do 3. kola, kde vítěze duelu čeká úspěšný celek z dvojice Velké Karlovice – Zlín.

1. SK Prostějov

Prostějov v posledních letech okupuje přední příčky Moravskoslezské fotbalové ligy. Nejinak tomu je i letos, kdy je po třech kolech s plným počtem bodů na druhém místě o skóre za vedoucími Otrokovicemi.

Oproti poslednímu vzájemnému utkání na stadionu v Prostějově se v hanáckém klubu udělalo několik změn. Odešli zkušení hráči Tomáš Hunal, Ivo Zbožínek, Petr Papoušek nebo Michal Pospíšil, zato na lavičce zůstal trenér František Jura. Tomu v kádru zůstal extra zkušený záložník Lukáš Zelenka, ke kterému se přidal bývalý útočník Brna či Zlína Karel Kroupa.

Vzájemné zápasy

Poslední soutěžní vzájemné zápasy sehrál Třinec s Prostějovem v rámci MSFL v ročníku 2012/2013. V obou případech byli Třinečtí lepší, když Hanákům došel ve druhém poločase dech. Třinečtí v Prostějově zvítězili 3:0, v jarní odvetě dokonce 5:1.

Sezóna 2012/2013

1. SK Prostějov – FK FOTBAL TŘINEC 0:3 (0:1)

Branky: 16. Prokeš, 69. (vl.) Pavlík, 87. Eismann. Rozhodčí: Ondráš – Ogrodník, Sedláček. Žluté karty: Papoušek, Hunal – Eismann. Návštěva: 780 diváků.

Prostějov: Kofroň – P. Hloch, Hunal (81. Fládr), Zbožínek, Kazár – Hirsch (85. Dostál), Zelenka, Pavlík, Papoušek – Machálek, Pospíšil (64. Zatloukal). Trenér: Jura.

Třinec: Lipčák – Lisický, Švec, Cigánek, Sporysz (60. Joukl) – Malíř, Motyčka, Hupka, Eismann – Gavlák (85. Matoušek), Prokeš. Trenér: Kouřil.

FK FOTBAL TŘINEC – 1. SK Prostějov 5:1 (2:1)

Branky: 19. a 74. Malíř, 43. Juřena, 78. Čtvrtníček, 86. Gavlák – 18. Zatloukal. Rozhodčí: Ogrodník – Miko, Boček. Bez karet. Návštěva: 632 diváků.

Třinec: Lipčák – Matoušek, Hupka, Švec, Eismann – Malíř, Kyselý (87. Buryan), Motyčka, Juřena (89. Samek) – Čtvrtníček (81. Klimas) – Gavlák. Trenér: Kouřil.

Prostějov: Bureš – P. Hloch, Hunal (59. Mazouch), Zbožínek, Kazár – Hirsch, Zelenka, Pavlík, Pančochář (63. Machálek) – Zatloukal, Pospíšil (81. Fládr). Trenér: Jura.

Zajímavosti

Zápas bude mít pikantní příchuť pro bývalého hráče Prostějova Pavla Hlocha. Ten je nejen rodilým Prostějovákem, ale zároveň za celek MSFL hraje jeho bratr Marek.

Třineckou kabinu velice dobře zná útočník Petr Nekuda, který pod Javorovým působil v sezóně 2011/2012. Po hostováních v Brně a HFK Olomouc a Opavě zamířil do nižší rakouské soutěže. V létě se vrátil na české trávníky a nyní obléká dres Prostějova.

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím čtvrtečního utkání bude sudí s prvoligovými zkušenostmi Emanuel Marek. Na pozici prvního asistenta byl nominován Robert Hájek, druhým asistentem bude Petr Caletka.

Fanoušci

Vzhledem k posunu začátku utkání, byl posunut i čas srazu a odjezdu. Nově je sraz na u Banketky, vedle zastávky Třinec – centrum v 10:50 hodin, odjezd vlaku pak v 11:12. Cena zájezdu činí přibližně 400 Kč, záleží na počtu účastníků. Věříme, že naše kluky povzbudíte a pomůžete jim k postupu do třetího kola.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál