Fotbalisté Třince dobíjeli baterky, nyní se chystají na šlágr

Fotbalisté Třince dobíjeli baterky, nyní se chystají na šlágr

(17.10.2019) Závěrečné čtyři podzimní zápasy mají před sebou třinečtí fotbalisté. Aby je zvládli, měli v reprezentační přestávce intenzivnější tréninky. Nyní už ladí formu na sobotní klání s vedoucími Pardubicemi.

Svěřenci trenéra Svatopluka Habance drží sedmi zápasovou bodovou sérii. V posledních čtyřech duelech byli dokonce stoprocentní. Úspěšní chtějí být i po reprezentační přestávce. „Přípravný zápas jsme nehráli, akorát někteří hráči naskočili za divizní béčko. Trénovali jsme intenzivněji, měli jsme větší počet tréninků i větší zatížení. Některé tréninky byly dvoufázové, abychom jak se říká, dobili baterky,“ přiblížil hlavní trenér Třince Svatopluk Habanec.

Po závěrečném podzimním utkání s nováčkem z Líšně čeká třinecké fotbalisty reprezentační přestávka a po ní jarní předehrávka s Varnsdorfem, kterou završí kalendářní rok 2019. „V další reprezentační pauze už na kondici pracovat nebudeme, spíše se budeme snažit vyladit formu na poslední mistrovské utkání,“ předeslal Habanec.

V posledních čtyřech kolech fotbalový Třinec bodoval stoprocentně. Vítězné derby s Vítkovicemi (3:2) se však trenérovi Habancovi herně příliš nezamlouvalo. „Vrátili jsme se na začátek soutěže, kdy jsme teprve něco tvořili,“ řekl po derby.

Zkušený kouč by si hrozně moc přál, aby jeho svěřenci navázali na předchozí výkony, které podali proti Brnu, Vyšehradu, Žižkovu či Vlašimi. „Pevně věřím, že příště budeme hrát lépe než jak jsme hráli od 20. minuty proti Vítkovicím. Po většinu utkání jsme nehráli dobře, brzdili jsme akce a nedostupovali soupeře, naše hra byla kostrbatá. Chtěl bych, abychom po většinu zbývajících utkání měli lepší herní pasáže a produkovali dobrý fotbal i v dalších zápasech,“ prohlásil Habanec.

V sobotu dopoledne před jeho mužstvem bude stát velká výzva, a sice vedoucí Pardubice. „Nastoupíme proti letošní štice F:NL. Pardubice prohrály pouze jednou, budou v roli favorita. My se na ten zápas velmi těšíme. Jsem zvědavý na to, zda se s nimi můžeme poměřovat,“ zakončil trenér Třince.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál