Fotbalisté Třince jdou do akce. Zítra hostí Hradec Králové

Fotbalisté Třince jdou do akce. Zítra hostí Hradec Králové

(06.11.2020) Po měsíci a půl trvající pauze odehrají fotbalisté Třince mistrovské utkání. Zítra od 14.00 hodin vyzvou na domácím hřišti lídra FNL z Hradce Králové.

Poslední utkání o body odehráli fotbalisté Třince 26.září. A hned tak na ní nezapomenou – od Jihlavy dostali potupnou pětigólovou lekci, po které se poroučel trenér Svatopluk Habanec.

Pár dnů po jeho odchodu se ujal vlády jeho nástupce – František Straka. Své svěřence viděl v akci jedině během přípravného střetnutí s Karvinou (0:0).

„Měl jsem dost času, abych poznal charakter jednotlivých hráčů. Kluky jsem se zároveň snažil seznámit se svou filozofií, co se týče stylu hry, tréninků, přístupu, herního nasazení a podobně,“ řekl nový trenér Třince.

Zítra od 14.00 hodin ho čeká premiéra na třinecké lavičce. Na trávník Hřiště Rudolfa Labaje vyběhnou fotbalisté Hradce Králové, kteří jsou po šesti odehraných kláních na špici tabulky F:NL se 14 body a s bilancí čtyř výher a dvou remíz.

„Hradec je favoritem a postupovým kandidátem. Má konsolidovaný kádr, který každým rokem hraje o postup. Chceme se však prezentovat naším fotbalem, který musí být úspěšný. Naším cílem jsou tři body,“ předeslal nový kouč Třince.

Co je potřeba udělat, aby třinečtí fotbalisté zaskočili favorita, přerušili nepříznivou sérii a zapsali do tabulky první body?

„Musíme stabilizovat obranu, protože naše skóre je hrozivé. Naše defenzíva musí začít fungovat na sto procent,“ narážel trenér Straka na 12 obdržených branek.

Od svých svěřenců vyžaduje obětavost, bojovnost, disciplínu a snahu vítězit. A v neposlední řadě také týmovou soudržnost. „Musíme se stát jednou rodinou, která bude fungovat,“řekl František Straka.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál