Fotbalisté Třince naskočili do přípravy

Fotbalisté Třince naskočili do přípravy

(28.07.2020) S přípravou na novou sezonu začali včera po desetidenním volnu fotbalisté Třince. Trenérský tandem Svatopluk Habanec – Tomáš Jakus přivítal na úvodním tréninku několik nových tváří.

K úvodním dvěma tréninkovým jednotkám se včera sešli hráči stávajícího kádru i prozatím potenciální posily. Na hrací ploše Městského stadionu chyběli brankář František Chmiel, jemuž vypršelo hostování z Baníku Ostrava, středopolař David Machalík, jehož do Třince zapůjčilo Slovácko a další střední záložník Jiří Valenta, jenž se z rodinných důvodů vrátil do Prahy.

Pokračovat v Třinci už nebude ani obránce Ondřej Kušnír, který uzavřel profesionální kariéru a také záložník Tomáš Wojnar, jenž se rozhodl pro návrat do Havířova. S týmem prozatím netrénoval střední obránce Imrich Bedecs, který se zotavuje z vážného zranění kolene. S individuálním tréninkem naopak začal brankář Jiří Adamuška.

„Sháníme brankáře a dva stopery, protože Kušnír skončil a Bedecs je po zranění a nevíme, kdy bude k dispozici. Potřebuje také dva krajní obránce, protože nyní máme k dispozici pouze jednoho, a sice Janoščína. Omasta s Puchelem jsou krajní záložníci, v obraně už je využívat nehodláme,“ řekl hlavní trenér Třince Svatopluk Habanec. V jeho hledáčku je také druhý útočník.

Na zkoušku do Třince dorazil krajní obránce či záložník Jakub Bolf z Baníku Ostrava, jenž naposledy působil ve Vítkovicích, stoper Lukáš Neuer z Olomouce, jenž sbíral zkušenosti v Šumperku, francouzský pravý obránce Yassine Fareb a slovinský střední záložník Christán Šipek.

O místo v kádru Třince se ucházejí také mladý útočník Timofej Barkov z Baníku Ostrava, brankář Jakub Lapeš ze stejného klubu, který naposledy chytal v Petřkovicích, středopolař Tomáš Zlatohlávek z Olomouce a brankář Jiří Ciupa z Karviné.

„Fluktuace hráčů přinejmenším v tom prvním týdnu přípravy bude dost velká, protože se nám hlásí další hráči. Máme dostatek prostoru na to, abychom je vyzkoušeli a vybrali ty nejlepší. Počítáme s tím, že naše mužstvo bude omlazené,“ připustil trenér Habanec.

V přípravném období fotbalisty Třince čeká šest herních prověrek. První je na programu už zítra, od 10.30 hodin změří síly s juniorkou Olomouce. V sobotu sehrají dvojutkání s Mladou Boleslaví, posléze je prověří Baník Ostrava, Opava a Karviná.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál