Fotbalisté Třince začínají trénovat společně. Nálada v týmu je dobrá, hlásí asistent trenéra Jakus

Fotbalisté Třince začínají trénovat společně. Nálada v týmu je dobrá, hlásí asistent trenéra Jakus

(11.05.2020) V desetičlenných skupinkách se od počátku minulého týdne připravovali fotbalisté druholigového Třince. Dnes už konečně začínají trénovat v obvyklém režimu.

Poté, co vláda začala se zmírňováním zavedených opatření, začali profesionální fotbalisté trénovat na hřišti ve dvojicích a posléze v osmičlenných skupinkách, ale s minimálně dvoumetrovými rozestupy.

„Věnovali jsme se především střelbě a přihrávkovým obrazcům. Herní cvičení jsme neprováděli, protože by stejně musela být bezkontaktní. Věnovali jsme se jen zónovým a posunovým nácvikům, samozřejmě bez osobních soubojů. Šlo nám především o to, aby hráči znovu získali pocit míče,“vysvětlil třinecký asistent trenéra Tomáš Jakus.

S počátkem uplynulého pracovního týdne přišlo další zmírnění dříve zavedených restrikcí. Fotbalisté mohli trénovat v desetičlenných skupinách, a navíc už mohli být v kontaktu. Obě skupiny však musely mít mezi sebou minimálně dvoumetrovou vzdálenost.„Na jedné polovině hřiště se může pohybovat deset hráčů, takže hrajeme „bago“ a hry čtyři na čtyři. Už se to pozvolna blíží normálnímu tréninku,“pokračoval Jakus.

Od tohoto týdne by se věci měly vrátit do normálu, takže fotbalisté můžou začít trénovat v běžném režimu. „Nálada v týmu je velmi dobrá. Mnohem lepší než v době, kdy hráči směli trénovat jen ve dvojicích. Už týden s námi trénuje i obránce Erik Šuľa, který po návratu ze Slovenska měl nařízenou dvoutýdenní karanténu,“prozradil Jakus.

Nadále platí, že hráči nesmějí do kabiny, takže se sprchují převlékají doma. „Teď, když už trénujeme dvoufázově, je to pro některé z nich trošku komplikovanější. Kluci přijedou převlečení na trénink, po něm se vracejí domů, kde se osprchují, převléknou, naobědvají a pak se v tréninkových věcech vracejí na stadion. Většina fotbalistů bydlí v Třinci, ale sedm osm kluků dojíždí z Havířova, Karviné, Frýdku-Místku, Českého Těšína a Jablunkova, takže to mají trošku těžší,“poukázal Jakus.

O tom, zda se obě profesionální fotbalové soutěže v České republice znovu rozjedou, se rozhodne zítra.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FC Hradec Králové
FK Fotbal Třinec