Fotbalistům Třince začala zimní příprava

Fotbalistům Třince začala zimní příprava

(04.01.2021) Komplexními testy v Centru sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport clinic v Prostějově odstartovali přípravu na jarní část Fortuna:Národní ligy fotbalisté Třince.

Dnes na Hanou vyrazila první skupina fotbalistů, druhá podstoupí vyšetření zítra. „Zátěžové sportovní testy, které fotbalisté podstupují aspoň jednou ročně, jsou pro trenéry důležitým zdrojem informací. Vyšetření odhalí, jak jsou na tom hráči po zdravotní i fyzické stránce, jak by měli optimálně trénovat a co by měli pomocí tréninku zlepšit,“ vysvětlil sportovní manažer Fotbalu Třinec Marek Čelůstka.

Zatímco jedna skupina svěřenců Františka Straky, Tomáše Jakuse a Lukáše Palečka bude dnes a zítra podstupovat vyšetření, druhou čeká rozcvičení s míčem na hřišti a posléze výběh. „První společný trénink fotbalisté absolvují ve středu dopoledne na hřišti. I s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci budeme v tomto týdnu trénovat jednofázově,“ předeslal Čelůstka.

Jedenáctý tým tabulky opustili hráči, kteří přišli na hostování. Do Karviné se vrátil brankář Jiří Ciupa, do Zlína stoper Martin Matondo Ngimbi a do Olomouce Tomáš Zlatohlávek. Staronovou tváří v kádru Třince je navrátilec z hostování ve Vyškově Denis Nieslanik, z dorostu do prvního mužstva povýšil Lukáš Bora.

S tréninkem začali i rekonvalescenti Jiří Adamuška, Filip Hlúpik a Tomáš Omasta, Imrich Bedecs se prozatím připravuje individuálně. „Naší snahou je udržet kádr co nejvíce pohromadě. Hledáme dva hráče, prioritou je získání stopera. Na posilách pracujeme, v hledáčku máme několik fotbalistů, dorazí i hráči na zkoušku,“ prozradil Marek Čelůstka.

Úvod zimní přípravy Třinečtí stráví v domácím prostředí. Na tradiční kondiční soustředění do Luhačovic v letošním roce svěřenci Františka Straky nevyrazí, v únoru by však rádi vyladili formu na herním soustředění v Břeclavi.

„Hotel Vega v Luhačovicích je kvůli vládním nařízením zavřený. V rámci našich možnosti budeme proto trénovat v domácích podmínkách. Máme v plánu odehrát několik přípravných střetnutí proti prvoligovým celkům z Polska, Slovenska a České republiky. S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci může zápasový harmonogram ještě doznat určitých změn,“ připustil Čelůstka.

Prvním týmem, který fotbalisty Třince prověří, bude prvoligová Karviná, pro kterou to bude generálka na lednový start nejvyšší soutěže.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál