Fotbalová škola vítězem olympiády

Fotbalová škola vítězem olympiády

(28.06.2018) První ročník sportovní olympiády se vydařil nejen co se počasí týče. Zúčastnili se sportovci ze sedmi škol, kteří v průběhu tří dnů bojovali o medaile v širokém spektru disciplín.

Hned první den odstartoval hvizdem z píšťalky rozhodčího turnaj v kopané. S jednoznačným přehledem zvítězili žáci Základní školy D. a E. Zátopkových, kterou reprezentovali fotbalisté našeho klubu. Ti nejenže dopomohli ke zlaté medaili ve fotbalu, nýbrž i v dalších disciplínách k celkovému prvenství základní školy.

Olympiádu oficiálně zahájila zapálením olympijského ohně starostka města Třince RNDr. Věra Palkovská (viz. úvodní fotka). Stejná dáma na konci třídenního zápolení předala nejlepší škole putovní pohár.

„I přesto, že jsme turnaj absolvovali s klukama i o tři roky mladšími než měly ostatní školy, bylo to pro nás takové zpestření závěru sezóny. Je vidět, že naši hráči navštěvující fotbalové třídy na sportovní škole Dany a Emila Zátopkových jsou fyzicky i kondičně velmi dobře připraveni. Musím kluky pochválit za výbornou reprezentaci školy Dany a Emila Zátopkových a také našeho klubu FK FOTBAL TŘINEC a to nejen za olympijský fotbalový turnaj, ale především za předvedené výkony v ostatních sportech, hlavně v atletických disciplínách. Velkou měrou se podíleli na celkovém vítězství naší školy na 1. Třinecké olympiádě dětí a mládeže,“ pověděl ředitel spolku FK FOTBAL TŘINEC Mgr. Vladislav Bury.

Výsledky skupinové části

Skupina A

ZŠ Koperníkova - ZŠ Masarykova 4:0

Gymnázium - ZŠ Bezručova 4:0

ZŠ Masarykova - ZŠ Bezručova 7:0

ZŠ Koperníkova - Gymnázium 1:0

ZŠ Masarykova - Gymnázium 3:1

ZŠ Koperníkova - ZŠ Bezručova 6:0

Skupina B

ZŠ Slezská - PZŠ G. Przeczka 5:1

ZŠ Slezská - ZŠ D. a E. Zátopkových 1:3

ZŠ D. a E. Zátopkových - PZŠ G. Przeczka 3:0

Výsledky finálové části

Utkání o 5. místo

Gymnázium - PZŠ G. Przeczka 0:6

Utkání o 3. místo

ZŠ Masarykova - ZŠ Slezská 1:3

Utkání o 1. místo

ZŠ Koperníkova - ZŠ D. a E. Zátopkových 0:3

Sestava fotbalového týmu ZŠ Dany a Emila Zátopkových: Šimon Roček, Šimon Jalovičor, Martin Klocek, Matěj Klocek, Patrik Liberda, Matěj Mieszek, Andrej An Khan Nguyen, Tobiáš Nieslanik, Viktor Buryan, Robin Krzyžanek, Matúš Kultan, Erik Petrák.

Konečné pořadí Třinecké olympiády

1. Základní škola Dany a Emila Zátopkových
2. Jubilejní Masarykova základní škola
3. Základní škola a mateřská škola Gustawa Przeczka s polským jazykem vyučovacím
4. Gymnázium Třinec
5. Základní škola Koperníkova
6. Základní škola Slezská
7. Základní škola Petra Bezruče

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál