Fotbalový Třinec míří do Pardubic. Překvapí lídra?

Fotbalový Třinec míří do Pardubic. Překvapí lídra?

(19.10.2019) Nejsilnějšímu z nejsilnějších soupeřů budou čelit fotbalisté Třince. Aktuální kolo je zavede do Pardubic, které se usadily na špici F:NL.

Stadion Pod Vinicí bude dějištěm šlágru aktuálního kola F:NL, v němž vedoucí Pardubice v sobotu od 10.15 hodin přivítají šestý Třinec.

Východočeši si v dosavadním průběhu druhé nejvyšší soutěže počínají suverénně. V posledním kole nestačili na hrádecké Votroky, kteří jim uštědřili jedinou porážku v probíhajícím ročníku. S brněnskou Zbrojovkou a Prostějovem se Pardubičtí rozešli smírně, ostatní protivníky pokořili.

Pardubice jsou štikou druhé ligy, pohrály pouze jedinkrát. Na utkání, ve kterém jsou Pardubice favoritem, se těšíme. Jsem zvědavý, jak se s tak silným soupeřem popasujeme, zda se s ním můžeme rovnat výkonnostně i výsledkově,“ přemítal trenér Třince Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci si drží sedmizápasovou bodovou sérii, přičemž v posledních čtyřech duelech slavili vítězství. Doposud Třinečtí nastřádali 19 bodů při aktivním skóre 20:15, patří jim šestá pozice.

S 26 body a skóre 19:6 trůní v čele tabulky druhé nejvyšší soutěže – možná trochu nečekaně – Pardubice. „Strategie celého klubu i trenérů je neměnná. Přestože v kádru došlo ke dvěma zásadním změnám, kádr dobře doplnili – buď z okolí nebo z vlastních zdrojů. Jejich práce je dlouhodobě úspěšná,“ složil Habanec kompliment lídrovi Fortuna:Národní ligy.

Ve vzájemných zápasech Pardubic a Třince padá poměrně málo branek. Výjimkou bylo poslední vystoupení Třince na východě Čech, Slezané tam prohráli jasně 4:0. Zatímco Východočeši si v případě vítězství pojistí vedení v tabulce, jejich soupeř si v případě výhry upevní místo mezi nejsilnějšími celky soutěže.

Šlágr v Pardubicích, který bude mít výkop v sobotu v 10.15 hodin, bude řídit rozhodčí Jakub Vojkovský ve spolupráci s asistenty Zdeňkem Dobrovolným a Adamem Horákem.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál