Hodně nám pomohli fanoušci, poděkoval trenér příznivcům

Hodně nám pomohli fanoušci, poděkoval trenér příznivcům

(23.10.2018) Velmi důležitým soubojem se ukázal sobotní zápas na stadionu Rudolfa Labaje. Po jeho skončení se náš celek odpoutal od poslední příčky v tabulce a k sestupovým příčkám přiblížil Chrudim.

I přes postavení nováčka FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se pod Javorovým očekával velmi kvalitní soupeř. To svými slovy potvrdil trenér Jiří Neček. „Chrudim má dobré hráče. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, i v Jihlavě podali dobrý výkon a prohráli pouze po naivních chybách.“

Poté už třinecký trenér pokračoval hodnocením zápasu. „První poločas byl hodně o dobývání chrudimské brány, bohužel se nám nedařila finální fáze. Naše hra se změnila po inkasovaném gólu. Nebylo na co čekat, poslali jsme tam čerstvé dva útočníky, zjednodušili hru a celou jí posunuli dopředu. Z toho také vyústila standardní situace, po které jsme vyrovnali na 1:1. Poté jsme měli i další šance. Do posledních chvil jsme věřili, že to otočíme, nakonec se nám to povedlo. Hodně nám pomohli fanoušci,“ pochválil příznivce, kteří tým povzbuzovali od první do poslední minuty.

Hodně zklamaný, až naštvaný byl po závěrečném hvizdu trenér Chrudimi Pavel Jirousek. „Vnímali jsme to, že domácí berou zápas velmi vážně. Věděli, že když zvítězí, tak se odlepí od dna. Je to pro nás kruté, prohráli jsme v nastavení, nicméně si myslím, že jsme k zápasu přistoupili dobře. V prvním poločase jsme Třinec v podstatě do žádné šance nepustili, na druhé straně měl gólovou šanci Froněk, ale domácí gólman to výborně zachránil. Domácí měli možná častěji balón na kopačkách, ale ve velké vzdálenosti od brány,“ chválil svůj tým jeden z trenérů východočeského celku.

Ve druhé půli se Chrudim dostala v 61. minutě do vedení po gólu Froňka. Nakonec její zástupci opouštěli hřiště bez bodů. „Ve druhém poločase se nám povedlo jít do vedení. Klíčové bylo, abychom neinkasovali nebo přidali druhý gól. Měli jsme nějaké brejkové situace, bohužel jsme inkasovali laciný gól z dálky. Vyrovnání domácí nakoplo, naši hráči trochu podlehli tlaku a domácí tam nakonec dotlačili druhý gól. Gratuluji jim k vítězství,“ zakončil hodnocení trenér Pavel Jirousek.

Další zápas sehrají naši fotbalisté v sobotu 27. října od 10:15 na stadionu Rudolfa Labaje. Do těšínských Beskyd zavítá Vlašim. Na toto utkání vás již nyní zveme.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U19, U17: Přátelská utkání proti Kysuci

Víkendová klání proti slovenskému soupeři dopadla půl na půl. Lépe se vedlo mladším dorostencům, kteří pokořili protivníka vysokým počtem vstřelených branek. Na druhou stranu svěřenci trenéra Karla Macečka, ač bojovali ze všech sil, na soupeře nestačili.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 18:00
FK Fotbal Třinec
FK Dukla Praha