Hráči jsou unavení, přesto chceme poslední zápas vyhrát, řekl kouč Habanec

Hráči jsou unavení, přesto chceme poslední zápas vyhrát, řekl kouč Habanec

(15.07.2020) Přestože třinečtí fotbalisté nad pražskou Duklou vedli, nakonec na domácím pažitu padli podruhé za sebou. Tři body si odvezli hosté, kteří bodovali naplno posedmé v řadě. „Když náš brankář chytil penaltu, doufal jsem, že nakonec nezůstaneme s prázdnou,“ přiznal třinecký kouč Svatopluk Habanec.

Trenér Třince Svatopkuk Habanec poukázal na to, že většina druholigových celků proti Dukle sází především na pozornou obranu. „Jejich koncepce, která je vytvořená snad deset let, se nemění. Držení míče a vysoká fotbalová kvalita. Do utkání jsme šli se záměrem přecházet z bloku do brejků a vytvářet si šance. V prvním poločase jsme jen patnáct minut dostupovali soupeře, pak se naše hra zvedla,“ rekapituloval hlavní trenér Třince Svatopluk Habanec průběh střetnutí.

Jeho svěřenci zahrávali řadu standardních situací, a zejména rohových kopů, po kterých několikrát pořádně zavařili mladému gólmanovi Kinskému. „Rohů jsme měli spoustu, ale nevyužili jsme ani jeden. Zatímco v předešlých zápasech nám standardní situace vycházely, tentokrát jsme v tomto směru nebyli tak agresivní a přesní, jako v těch předchozích duelech,“uznal zkušený trenér.

Po bezbrankovém prvním poločase domácí fotbalisté přestáli bez úhony jednu gólovku soupeře a pak je potkala velká komplikace. Zkažená rozehrávka vyústila v ruku obránce Gáče, který se musel předčasně odebrat pod sprchy a jeho tým navíc čelil pokutovému kopu.

Domácí přečkali kritický okamžik bez úhony a vzápětí sami udeřili, když se trefil Cienciala. „Když náš brankář chytil penaltu, doufal jsem, že nakonec nezůstaneme s prázdnou. Nechci se na to vymlouvat, ale hráčům ubývají síly a navíc hrajeme teď bez klasického podhrotového hráče, potože Valenta se Steinhübelem nejsou k dispozici a zraněný je také Akulinin,“ poukázal trenér Třince na některé absence.

Třinec po téměř dvoutýdenní karanténě nastupuje k zápasům co tři dny. „To vymačkání energie z našich hráčů už je opravdu za hranou. Musíme dobře zregenerovat, dostat ze sebe laktát a dobře se připravit na poslední zápas s Vlašimí. Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli. Jaro už nezachráníme, měli jsme o něm úplně jiné představy, přesto chceme páteční zápas zvládnout,“ zakončil kouč Habanec.

Závěrečné utkání sezony 2019 – 2020 proti Vlašimi sehrají třinečtí fotbalisté už od 15.00 hodin. V případě, že se rozloučí vítězstvím, posunou se z 13. příčky na konečnou 11. pozici.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál