Hutnické derby: Udrží se fotbalisté Třince v popředí tabulky?

Hutnické derby: Udrží se fotbalisté Třince v popředí tabulky?

(04.10.2019) V zítřejším derby s Vítkovicemi budou třinečtí fotbalisté usilovat o čtvrté vítězství v řadě. „Zápas bude takovým mezníkem, který nám ukáže, zda se můžeme pohybovat v horní části tabulky,“ prohlásil trenér Třince Svatopluk Habanec.

Úvodní hutnické derby probíhající sezony mezi Třincem a Vítkovicemi se odehraje v sobotu od 10:15 na Hřišti Rudolfa Labaje. „Utkání, které zajímá celý náš region, chceme zvládnout. Pokud se nám to podaří, dostaneme se do zajímavé části tabulky. Naším cílem bylo pohybovat se v její horní části a to pořád platí,“ zdůraznil trenér třineckých fotbalistů Svatopluk Habanec.

Jeho celek drží šestizápasovou bodovou sérii – po třech remízách následoval stejný počet vítězství. Tým Třince je v tabulce F:NL s 16 body na pátém místě. „Máme za sebou třetinu sezony, takže to už je nějaké měřítko. Někdy je tabulka vyrovnaná nahoře, jindy zase dole a teď je vyrovnaná ve středu. My bychom rádi byli v horní polovině, ne-li výš. Už dříve jsem řekl, že dvacet bodů a více zaručuje klidnou zimu,“ zopakoval Habanec.

Ostravané přijedou do Třince vnitřně posílení vítězstvím nad Sokolovem a remízou s Ústím. Jsou třináctí, nastřádali osm bodů, o polovinu méně než Třinec. „Momentální forma Vítkovic je na velké úrovni. Na hřišti černého koně z Ústí remizovali, předtím doma porazili zcela přesvědčivě Sokolov. Říká se, že derby nemá favorita, ale já bych si přál, abychom od začátku zápasu udávali tempo hry a aby na každém našem hráči bylo patrné, že chceme vyhrát,“ dodal Habanec.

V předešlé sezoně třinečtí fotbalisté prohráli v Ostravě 3:1 a v domácí odvetě zapsali remízu 1:1. O rok dříve vyhráli venku 2:3, ale doma remizovali bez branek. V sezoně 2016-17 Třinečtí doma jásali 2:1 a ve Vítkovicích uhráli plichtu 1:1.

Zítřejší derby Třinec versus Vítkovice bude řídit Petr Dorušák ve spolupráci s asistenty Danem Vodrážkou a Lukášem Lakomým. Utkání má výkop v 10:15.

Přestávkový program

I v v tomto utkání obohatí náš přestávkový program společnost Nej.cz, poskytovatel kabelové televize, internetu a hlasových služeb.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál