Ivan Martinčík: Hrajeme o čest Třince!

Ivan Martinčík: Hrajeme o čest Třince!

(01.06.2010) Zápas s Karvinou byl možná posledním domácím utkáním pro zkušeného obránce Ivana Martinčíka. Bohužel hutnicko-hornické derby se nevyvedlo ani jemu. Dvaatřicetiletý bek absolvoval v třineckém dresu 69. druholigové utkání, bohužel vítězné nebylo.

Kde hledat příčiny neúspěchu v derby?
"Příčiny jsou dlouhodobé. To nebylo jen v tomto zápase, to se s námi táhne už od jara. Na podzim jsme měli jednu z nejlepších obran, ale na jaře díky individuálním chybám vzadu totálně hoříme a vpředu nevstřelíme ani branku. To se špatně hraje. Když prohráváme 1:0, chceme hrát do plných, přijde další individuální chyba, dostaneme druhý gól a pak už se to těžce otáčí, když soupeř zaleze a hraje na brejky."

Začátek jara, to byly spíš zápasy o branku, ale v posledních třech utkáních jste inkasovali hned desetkrát.
"Je to tragédie. Na to se nemůžeme vymlouvat. Musíme furt makat od začátku do konce. Bohužel sráží nás individuální chyby. Začalo to tou Čáslaví, kdy se to zlomilo. Sice jsme doma vyhráli s Vlašimí, ale zase jsme najeli na špatnou vlnu a furt se to táhne."

Vy jste krajní bek, ale s Karvinou jste nastoupil ve středu obrany, jak se vám hrálo?
"To, že jsem hrál na stoperu, to byla dohoda s trenérem. Bylo otázkou jestli budu hrát já na stoperu nebo Ondra Byrtus, ale nakonec se rozhodl nechat Ondru na levé straně. Měl jsem držet obranu, řvát, dirigovat, ale ke konci už jsem měl problémy sám se sebou, posledních třicet minut jsem tahal nohy."

Je pro Vás post stopera nezvyklou pozicí?
"Kdysi jsem ho hrával, ale to bylo ještě v dobách, kdy jsem působil v Čechách. Když jsem přišel tady, tak mě dávali na levého beka. Ale jak se trenér zeptal, zda jsem ho hrál, odpověděl jsem kladně."

Říkal jste, že o výsledku rozhodují individuální chyby, myslel jste tím i Vás?
"Ten druhý gól beru na sebe. Viděl jsem, že Opic bude sklepávat Mišinskému, ale já se nechal tak trochu oblbnout, utekl mi po lajně, dal to pod sebe, ten udělal Lisického a dal gól. První gól byla taky chyba obrany, kdy jsme měli chybu v rozestavení, měli jsme si pokrýt hráče, který byl na jedenáctce úplně volný. Byl to fotbal po šestnáctku, pak jedna šance, to bylo varování a nakonec přišel gól z rohu a už to šlo na nás."

Poslední dobou se vám nedaří první poločasy, vždy inkasujete jako první branku, kde je problém?
"Spíš to nedokážeme uhrát do poločasu vzadu na nulu, aby jsme to uklidnili. Tak musíme hrát více dopředu, ale prostě se nám nedaří. Soupeř si nás přečte a pak hraje na brejky. Tady taky Karviná nehrála nějaký fotbal, pouze zalezla a hrála to s pěti záložníky na Opice a já jsem s ním měl problémy s jeho výškou. Ten to sklepl na Mišinského a už jeli. Chyba je i u nás, protože dáváme špatné balóny na útočníky."

Zbývá poslední kolo na Žižkově. Dá se s tím ještě něco dělat?
"Teď už jenom dát hlavy do kupy, udělat tam body a zachránit trochu sezónu. Hrajeme o čest Třince a nemůžeme být poslední na jaře."

Dnešní porážka mrzí o to víc, že to bylo poslední domácí utkání v letošní sezóně.
"Určitě. Dnes jsem po dlouhé době hrál, Letos mi končí smlouva, takže to byl pro mě možná poslední domácí zápas. Bohužel dopadl jak dopadl."

Končí vám smlouva, uvažujete o konci kariéry?
"To je těžké říct, zatím se mnou nebylo momentálně vedeno jednání ohledně smlouvy. Já už teď hledám práci, ale chtěl bych tady zůstat jako trenér žáčků a uvidíme co dál. Chci zůstat u toho trénování, pokud mi to bude nabídnuto, budu rád.

Říkáte, že by jste rád pokračoval v trenérství. Má na to vliv i váš syn, který tady trénuje?
"Tehdy ještě nehrával. Mě to pan Dembinný před třemi lety nabídl, jestli bych nechtěl trénovat, tak jsem se rozhodl. To, že teď tam je můj kluk, to je jenom třešnička na dortu. Já už se těším, až ho taky budu trénovat."

Děkuji za rozhovor.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v  
FK Fotbal Třinec
Chrudim