Je třeba to zlomit, říká o jihočeské sérii Tomáš Omasta

Je třeba to zlomit, říká o jihočeské sérii Tomáš Omasta

(28.03.2019) Třinečtí se připravují na nedělní duel proti Táborsku. Právě proti tomuto soupeři na podzim získali svůj první bod. Nyní už mají první jarní bod na svém kontě a to z minulého utkání ze Znojma, kde byl jednou z hlavních postav záložník Tomáš Omasta.

Ten se ještě pár slovy vrátil k duelu proti Jihomoravanům. „Bylo to hodně bojovné utkání. Bod pro nás není dostačující, bohužel jsme vedli pouze deset minut,“ smutnil třinecký záložník. Hráč s číslem 24 poslal Třinec ve 24. minutě do vedení. „Šli jsme do brejku, Lukáš Buchvaldek mi přihrál do běhu, chtěl jsem vystřelit, ale obránce mi to zblokoval. Naštěstí se to vrátilo ke mně a následnou dorážku si Znojemští srazili do brány,“ zavzpomínal na gólový moment.

Uplynulý víkend kvůli reprezentační přestávce žádný druholigový zápas nenabídl, za to Třinečtí více trénovali. „Tréninky byly trochu náročnější, ale víkend jsme měli volný,“ těšilo Omastu. „Trochu jsme si odpočali, nabrali síly a nyní už se připravujeme na zápas proti Táborsku,“ poodkryl plán posledních týdnů.

Na čem musí do nedělního duelu tým trenéra Nečka nejvíce zapracovat? „Máme zásadní problém ve vytváření šancí. Mimo standardních situací se nám nedaří dostat do gólové příležitosti, ať už postupným útokem nebo přečíslením,“ přiznal bývalý hráč Havířova.

Třinec v tomto století na Jihu Čech ještě nebodoval. S prázdnou opouštěl Tábor, Sezimovo Ústí, České Budějovice i třetiligový Písek, kde v roce 2011 vypadli z národního poháru. „Je třeba to zlomit. Musíme dovézt nějaké body, nejlépe tři. Bude to těžké jako každý zápas. Není si co vybírat. Musíme hrát svou hru, být koncentrovaní po celých devadesát minut i s nastavením a nedělat chyby. Hlavně musíme dát nějaký gól,“ představil recept na úspěch třiadvacetiletý hráč.

Utkání na stadionu v Táboře startuje v neděli 31. března v 15 hodin. Domácí klub bude otevírat novou tribunu. Pokud nebudete s námi v dějišti zápasu, můžete utkání sledovat formou textového online přenosu na webu Onlajny.com.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál