Jiří Neček: Mládežníci zaslouží za úklid hřiště velkou pochvalu

Jiří Neček: Mládežníci zaslouží za úklid hřiště velkou pochvalu

(20.03.2018) Na podzim se svěřencům trenéra Jiřího Nečka podařilo vstřelit rozhodující branku v nastaveném čase do sítě Pardubic. Jaké to je z druhé strany, to pocítili v sobotním duelu proti Sokolovu. Gól Petra Glasera je připravil o dva body.

„Je to pro nás rána. To, že jsme remizovali, je vcelku naše vina. V závěru už jsme byli rádi za jednogólový náskok. Bohužel, když se tak brání, většinou se dostane gól. My jsme nechtěli být zalezlí, chtěli jsme hrát s míčem a na brejky. Mrzí mě, že jsme akce čtyři na tři nebo tři na dva nedohráli do konce jednoduchou přihrávkou nebo střelou, místo toho jsme je překombinovali,“ říkal zklamaným hlasem na tiskové konferenci trenér Jiří Neček.

To jeho protějšek, trenér Pavel Horváth, měl daleko lepší náladu. „Už moc času nezbývalo, vyrovnávací gól jsme dali v poslední vteřině zápasu. Vyrovnání viselo ve vzduchu, byť domácí měli spoustu šancí, které neproměnili. Kdyby se jim povedlo dát druhý gól, bylo by po zápase,“ byla si vědoma bývalá ikona fotbalové Plzně.

Zápas se vůbec nemusel uskutečnit, nebýt dorostenců a juniorů, kteří před zápasem odvedli výbornou práci. „Jsem rád, že se utkání odehrálo. Mládežníci nám pomohli odklidit sníh, za což jim moc děkuji. V pátek bylo hřiště dobré. Kdyby nenasněžilo, bylo by ještě lepší,“ pověděl Neček. S názorem trenéra souhlasil i Horváth: „Čekal jsem, že se bude hrát na strašném terénu, ale hřiště bylo výborné.“

Utkání nabídlo spoustu emotivních momentů. Domácí měli výhodu pokutového kopu, další pozitivní momenty jim rozhodčí odepřel. „Emoce k fotbalu patří. Je těžké hodnotit, zda situace byly posouzené správně. Rozhodčí to viděl lépe a rozhodl,“ řekl Horváth. „Zdálo se mi, že sokolovští hráči byli po celé utkání nějací podráždění, naštvaní,“ všiml si třinecký kouč. „Asi jim byla zima,“ pohotově zareagoval majitel 19 reprezentačních startů.

Sokolov už o víkendu čeká další soutěžní utkání, a to v Táboře, kde odehrají odložený duel 17. kola proti domácímu Táborsku. My si na další druholigový zápas musíme počkat na konec měsíce. V pátek 30. března hrajeme v Hradci Králové.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál