Jiří Neček: Někteří chytají výbornou formu

Jiří Neček: Někteří chytají výbornou formu

(24.01.2019) Třinečtí v sobotním přátelském utkání doma zdolali Otrokovice jednoznačným výsledkem 5:0. Nyní už se připravují na zítřejšího soupeře, se kterým se střetnou v Katovicích.

Sobotní zápas byl duelem dvou různých poločasů. V první půli to hutnickému celku padalo, ve druhé už divákům nabídli jen jednu branku. „Byl to dobrý zápas. Soupeře jsme vybrali kvůli tomu, abychom hráli kombinačně, což se nám podařilo. Někteří chytají výbornou formu. Systémově jsme to zvládli výborně, takový zápas jsme potřebovali. Pomohlo nám, že Otrokovice hodně otevíraly hru a chtěly hrát dopředu. My jsme dobře hráli na brejky, proto to také skončilo 5:0,“ zhodnotil utkání trenér Jiří Neček.

V prvním poločase prostřelili soupeřova brankáře Šula, Vaněk, Janošík a Omasta. Po změně stran se do střelecké listiny zapsal pouze Arroyo. „Do druhého poločasu jsme prostřídali sestavu. Tempo trochu opadlo a ukázalo se, že jak se s tím trochu zamíchá, pak ta kvalita už není taková. Někteří hráči hráli po nemoci, což se musí někde projevit. Není to žádná sranda jít do středu zálohy a presovat,“ doplnil třinecký trenér.

Velmi dobrý výkon předvedl obránce Erik Šula, který je pod Javorovým na zkoušku. „Musím Erika pochválit, začíná se dobře zapracovávat. Když jsme se bavili, tak říkal, že se v Popradu tolik netrénovalo. Je to hodně důrazný hráč. Přestože má nakopnuté lýtko, dovede to vstřebat a dává do zápasu sto procent. Snaží se být konstruktivní. Působí dobře, ale ještě to beru trochu střízlivě,“ pochválil slovenského zadáka.

Trenér Jiří Neček už nemůže počítat se službami záložníka Šimona Šumbery. Ten aktuálně tráví svůj čas na Maltě, kde se připravuje s brněnskou Zbrojovkou na boj o návrat do nejvyšší soutěže. „Brno chce postoupit zpět do ligy. Zranil se jim hráč, a tak poslali zajímavou nabídku. Dobrou nabídku dostal i Šumbera. Jsme ve fázi, že nechceme tady nikoho držet násilím. Pokud bych řekl ne, asi by tady zůstal, ale já přeji svým hráčům, ať se dostanou výš, minimálně do ligy. My také chceme hrát nahoře, ale pro Šumberu je to nová výzva. Je to dobrá vizitka i pro náš oddíl. Ukazuje, že hráči nestagnují a jdou výkonnostně nahoru,“ okomentoval přestup třineckého hráče na jih Moravy.

Kde hledat náhradu za střelce 11 druholigových gólů v posledních dvou letech? „Máme tady mladé a šikovné kluky. Viděl jsem juniorku a někteří se mi líbili. I v dorostu se hráči herně spravili. Věřím, že se nějaká náhrada najde. Možná budeme někoho hledat i mimo náš klub, ale to ukáže čas.“

Už zítra nastoupí Třinec proti bývalému účastníkovi evropských pohárů, aktuálně prvoligovému polskému klubu GKS Katowice. „Bude to pro nás výborné utkání. Kluci jsou nyní v desetidenním bloku, kdy jejich tělo dostává hodně zabrat. Zápasy s Katowicemi a Havířovem přijdou vhod a kluci si sáhnou na dno svých sil,“ poodhalil nejbližší plány trenér Jiří Neček.

Třinec nastoupí proti hornickému klubu od 11 hodin na umělé trávě v polských Katovicích.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U13: Chuť vyhrát ji opravdu přinesla.

Úvod utkání nevypadal příliš dobře pro třinecký tým, když během dvaceti minut prohrávali 0:3. Následná porce motivace a pokynů od trenérského dua Syrový, Roček zapůsobila na hochy velice účelně a po půlhodině nepřesvědčivé hry, kdy domácí tahali za kratší konec, převzali otěže a utkání otočili ve svůj prospěch.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál