Jiří Neček: Podbeskidzie bylo výborným soupeřem

Jiří Neček: Podbeskidzie bylo výborným soupeřem

(21.02.2017) Sobotní duel v Czechowicích ukázal dvě tváře třineckých fotbalistů. V prvním dějství byla ta lepší, začátek druhé půle by se dal zhodnotit slovem “tragický”. To se projevilo na konečném výsledku. Podbeskidzie zvítězilo 4:1.

Trenér Neček ještě na podzim působil jako hlavní kouč v Gliwicích. Pro něj to byl krutý návrat na polské trávníky. „Podle výsledku to byl hořký návrat, ale první poločas byl výborný. Mohli jsme ho i vyhrát, ale 1:1 bylo spravedlivé pro obě strany. Úvodní dějství bylo rychlé a mělo náboj. Bohužel ve druhém poločase jsme vyhořeli v nástupu, kde jsme udělali několik chyb, které nás stály góly. Zaostávali jsme především v rychlosti, nestíhali jsme pokrývat hráče a zbytečně inkasovali,“ okomentoval třinecký trenér zápas v Czechowicích.

Zápas jeho svěřencům ukázal, že do startu jarní části mají ještě na čem pracovat. Ze sobotního duelu se musí rychle poučit, neboť už v tomto týdnu je čeká další kvalitní soupeř Górnik Zabrze. „Každá prohra je dobrým ponaučením, obzvlášť s takovým výborným soupeřem. Dres Bielska obléká půlka týmu, co hrála Ekstraklasu. Je tam několik hráčů z Gliwic, jeden hráč z Lechu Poznaň. Musím uznat, že to vypadalo, jako bychom hráli proti týmu z nejvyšší soutěže. Všichni hráči byli rychlostně výborně vybavení. Pokud to všichni zvládají, pak je to na hřišti šrumec,“ pochválil soupeře.

A jak viděla zápas druhá strana? „Ukázali jsme to, co jsme trénovali na soustředění v Turecku. Umělý trávník nám tolik nevadil. Ve druhém poločase jsme ukázali dobré akce po křídlech a stříleli jsme góly. To mě těší. Na druhou stranu jsme udělali několik chyb v prvním poločase a soupeře jsme postavili na nohy lacinou brankou. Potom už jsme hráli lépe,“ zhodnotil zápas trenér domácích a bývalý lodivod slovenské reprezentace Ján Kocián.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Fotbalový Třinec snížil odměny. Všichni na škrty přistoupili, jsme na jedné lodi, těší šéfa Karla Kulu

Sílící pandemie zákeřného koronaviru vzbuzuje v Karlu Kulovi, generálním manažerovi Fotbalu Třinec, skepsi. Třinecký klub přijal nezbytná úsporná opatření a jeho šéf se obává, že fotbalové soutěže v České republice, potažmo i jinde, se už na jaře nejspíše nerozběhnou.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 10:15
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov