Jsem zklamaný pouze z výsledku, řekl trenér Kula

Jsem zklamaný pouze z výsledku, řekl trenér Kula

(14.05.2016) Souboj proti vedoucímu týmu tabulky Třinec herně zvládl, bohužel výsledek hovořil pro soupeře. Hradec Králové si po vítězství 1:0 odvezl všechny tři body. Zhruba patnáct minut po závěrečném hvizdu paní Adámkové zhodnotili utkání na tiskové konferenci trenéři Karel Kula a Bohuslav Pilný.

„Jsme rádi za výsledek, protože jsme do Třince nejeli úplně v klidné situaci i vzhledem ke včerejším výsledkům. Věděli jsme, že máme stejně bodů jako Znojmo a Karviná a že musíme vyhrát, protože v posledním kole máme volno,“ připomněl předzápasovou situaci Hradce trenér, který ještě studuje nejvyšší trenérskou licenci.

„Třinec byl úvodních pětadvacet minut kompaktní, hrál na brejky, které se mu dařily. Několikrát jsme měli štěstí. Postupem času jsme se dostávali do hry, vytvořili si dvě šance, které jsme nebyli schopni dotáhnout do konce,“ okomentoval Pilný první poločas.

„Do druhého poločasu jsme hráčům zdůraznili trpělivost. Nemohli jsme si dovolit inkasovat první gól. To se nám podařilo, protože první gól jsme vstřelili my. Po gólu jsme drželi míč na svých kopačkách, ale po prostřídání domácího týmu byl soupeř znovu nebezpečný, ale místy i se štěstím jsme ubránili jednogólový náskok. Nechtěli jsme opakovat chyby vzadu, které se nám staly doma s Karvinou,“ připomněl poslední neúspěch šéf hradecké střídačky. „Velice si tohoto vítězství vážíme, protože Třinec doma dokázal neprohrát se silnými soupeři jako Znojmo nebo Karviná,“ řekl na závěr svého hodnocení.

Třinecký lodivod Karel Kula vsadil v utkání na pečlivou obranu. Nechtěl opakovat podzimní výsledek z Hradce, kde Votroci zvítězili 5:0. „Do utkání jsme šli se záměrem vycházet ze zabezpečené obrany. To se nám dařilo, vytvořili jsme si několik šancí, ale do vedení jsme se nedostali. Soupeř tam měl jednu střelu na Palečka, za to my jsme měli více příležitostí, bohužel žádná z nich neskončila gólem. Po změně stran Hradec vyslal do prostoru tří tyčí pouze jeden pokus, avšak hlavička Černého se stala rozhodující střelou v utkání,“ okomentoval domácí trenér průběh zápasu do prvního gólu. Každý by možná čekal, že Třinec se pustí ihned do útoku, ale to se nestalo. „Nechtěli jsme to příliš otevírat, ale zkusili jsme pokračovat ve hře na brejky, jako se nám to dařilo v prvním poločase. Brzkým otevřením bychom dali prostor na brejky Hradci, o kterém víme, že má velice rychlé a technicky zdatné krajní záložníky.“

Čas plynul, ale vyrovnávací gól nepřicházel, proto v 72. minutě nastal čas na změny. „Bylo na čase změnit hru, prostřídali jsme hráče, prohodili posty a zatlačili soupeře, bohužel vyrovnat se nám už nepodařilo,“ řekl zklamaně, přesto z výkonu svých svěřenců zklamán není. „Mrzí mě pouze výsledek, protože mužstvo s velice silným soupeřem hrálo na hranici svých možností. Hradci jsme byli vyrovnaným soupeřem.“

Hradec se vítězstvím na stadionu Rudolfa Labaje vzdálil pronásledovníkům na rozdíl tří bodů. Třinecký kouč neváhal a popřál soupeři šťastnou cestu za postupem do nejvyšší soutěže. „Přeji Hradci a stejně tak ostatním týmům, ať postoupí sportovně nejlepší. S klidným svědomím mohu říci, že jsme Znojmu, Karviné ani Hradci nedali nic zadarmo. My se budeme dál snažit, abychom skončili co nejvýše,“ slíbil na závěr trenér nejvýchodnějšího celku Fotbalové národní ligy.

Už v úterý jeho svěřence čeká nejdůležitější zápas jara. Tím je regionální derby s Frýdkem-Místkem, které se uskuteční 17. května od 17 hodin na stadionu Stovky ve Frýdku-Místku. Již nyní všechny fanoušky srdečně zveme.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U9: Noví soupeři, nové výzvy

Do Hlučína zavítali hoši hájit třinecké barvy a soupeřům nedali nic zadarmo. Pokořili i neznámé soupeře, proti kterým stanuli prvně a nezalekli se jich. Za svůj výkon si vysloužili krásné druhé místo.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál