Jsme smutní z toho, že jsme dostali gól tak pozdě, přiznal Habanec

Jsme smutní z toho, že jsme dostali gól tak pozdě, přiznal Habanec

(09.07.2020) Srdnatě bojující fotbalisté Třince se mohli stát dalším týmem, který letos nedovolil bodovat naplno suverénním Pardubicím. Od remízy je dělilo sotva pět minut. „Sílu soupeře uznáváme, vyhrál zaslouženě ,“ uznal trenér Třince Svatopluk Habanec.

Běžela už 86. minuta utkání. Po rohovém kopu Čelůstky se na levé straně šestnáctky uvolnil Miker, přes dva protihráče přihrál Leemu, jeho pokus Třinečtí zablokovali, jenže k dorážce se dostal Toml a ránou pod břevno strhl vítězství na stranu lídra.

 

„Jsme smutní z toho, že jsme ten gól dostali tak pozdě. Pokud se podívám na naší obrannou hru, bylo to odmakané a odbojované,“ ocenil trenér poražených Svatopluk Habanec.

Oproti loňskému vystoupení v Třinci se Pardubice herně posunuly o další krok napřed. Prezentovaly se kombinačním fotbalem, byly sehrané, pozorné vzadu a nebezpečné v ofenzivě.

„Sílu soupeře uznáváme, vyhrál zaslouženě. Byl velmi silný na míči. Obehrával nás z jedné strany na druhou a snažil se nás dostat pod tlak,“ poukázal Habanec.

Hlavní trenér Třince poslal do brány místo Františka Chmiela poslal teprve 16 letého Ondřeje Mrózka. „Nebyl to žádný kalkul. Chtěli jsme mladého Mrozu vidět v akci. Musím říct, že zápas se mu celkem povedl,“ pochválil zkušený trenér druholigového debutanta.

Šéf třinecké lavičky se obával, jak jeho svěřenci zvládnou utkání, které se uskutečnilo pouze tři dny po duelu se Sokolovem, protože Pardubičtí měli na regeneraci o dva dny více. Domácí fotbalisté kondičně neodešli. „Přispělo k tomu i počasí, bylo chladněji a poprchávalo. Možná, že k některým střídáním mohlo dojít dříve,“ připustil Habanec.

Postrádal ukrajinského útočníka Leonida Akulinina. „Ukázalo se, že má natržený vaz v rameni. Tomáš Wojnar, který nastoupil místo něho, to dobře odmakal. Škoda, že jsme neměli ještě o dvě tři příležitosti více. Tu největší měl Jirka Valenta,“ připomněl trenér 60. minutu, kdy se jeho celek mohl ujmout vedení.

Za těsnou prohru s Pardubicemi, které jsou už jednou nohou v nejvyšší soutěži, třineckým fotbalistům takříkajíc hlavu nikdo neutrhne. Na svém pažitu odehráli jiné zápasy, v nichž měli bodovat, ale nedokázali to.

„Některým týmům jsme doma odevzdali body opravdu zbytečně. Největší pozornost jsme upínali k nedělnímu utkání se Sokolovem, které jsme chtěli vyhrát, abychom se ještě mohli posunout v tabulce výš. Tentokrát nám k bodu scházel krůček. Máme ještě tři zápasy na to, abychom své postavení v tabulce vylepšili,“ uzavřel trenér Habanec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál