Kousek štěstí mohl přinést bod, ale Jihlava vyhrála zaslouženě

Kousek štěstí mohl přinést bod, ale Jihlava vyhrála zaslouženě

(23.04.2019) Fotbalisté z města oceli nedokázali navázat na domácí vítězství proti Varnsdorfu a v Jihlavě prohráli i přes povedený výkon 1:2. Jak viděli duel oba trenéři?

„Zápas se mi hodnotí špatně. Věděli jsme, že Jihlava bude silná na míči a bude nás přehrávat. My jsme sem nepřijeli betonovat, ale hrát ze zabezpečené obrany. Doufali v nějaké využití brejkových situací, ty přišly, měli jsme čtyři akce, které jsme měli dohrát ke gólu. Možná by ten zápas vypadal jinak, kdybychom v prvním poločase přidali druhý gól, který měl na kopačce Ilko,“ okomentoval první poločas trenér Tomáš Jakus.

Po změně stran už si Slezané nevytvořili tolik brankových příležitostí, přesto nemuseli opouštět Jihlavu s prázdnou. „Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme pokračovat s hrou v obranném bloku a čekat na protiútoky. Vytvořili jsme si pár šancí, škoda jen toho gólu z ofsajdu. Při troše štěstí se Dedičova střela mohla odrazit od tyče přímo do brány. Nestalo se a my odjíždíme s prázdnou. Gratuluji Jihlavě k zaslouženému vítězství,“ řekl trenér poraženého mužstva.

Třinečtí v první půli nachytali čtyři žluté karty. To mohlo být problémem pro další zbytek zápasu. „Nervózní jsem z toho nebyl. Mrzelo mě to vzhledem k dalším zápasům, protože máme čtyři ohrožené hráče. Potřebujeme být kompletní a uhrát nějaké body doma,“ přiblížil Jakus.

Ten vzhledem k velikonočnímu pondělí vstával na zápas daleko dříve. „Hrát na velikonoční pondělí je trochu zvláštní. Vstával jsem už v pět ráno a vyšibal manželku s dcerami. Pro ně to byl trochu brzký budíček, ale tradice se musí dodržovat,“ těšilo rodáka z Jablunkova.

Z velikonoční nadílky se nakonec radoval jihlavský trenér Radim Kučera. Jeho tým uspěl po dvou gólech Stanislava Klobásy. „Musím hráče pochválit. Na Velikonoce to bylo trochu nervózní, museli jsme zápas dohrávat až do konce, protože vedení o gól je ošidné. Minule jsme přišli o vítězství v závěru utkání, dnes mi přišlo, že jsme inkasovali trochu smolný gól. Je pozitivní, že si vytvoříme hodně šancí, ale nedokážeme zápas uklidnit dalším gólem. Soupeř cítí, že může vyrovnat a to je nepříjemné,“ prozradil trenér Jihlavy.

Vysočina hraje další zápas až v neděli v Chrudimi. To náš tým nastoupí ke svému duelu už ve čtvrtek 25. dubna proti Hradci Králové. „Nyní už se musíme soustředit na domácí zápas. Potřebujeme ho zvládnout a přiblížit se záchraně. Bude to velice těžké utkání, Hradec je silným soupeřem,“ sdělil na závěr rozhovoru Tomáš Jakus.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál