Lékaři hrozili koncem kariéry, Cienciala odolal a je zpět

Lékaři hrozili koncem kariéry, Cienciala odolal a je zpět

(18.10.2019) Jméno Lukáše Ciencialy se ve druhé polovině září vytratilo z fotbalových zápisů. Nejprve v reprezentačním dresu inkasoval červenou kartu, pár dnů na to vyfasoval další, mnohem kritičtější stopku.

Psalo se 5. září 2019. Běžela 61. minuta přátelského utkání devatenáctek mezi Českou republikou a Švýcarskem. Na ukazateli skóre svítil stav 2:0 pro hráče ze země Helvétského kříže. Třinecký odchovanec fauloval a uviděl z rukou hlavního rozhodčího červenou kartu. „Byl to hodně zvláštní pocit, protože jsem to nikdy předtím nezažil. Chvíli mi trvalo, než jsem se z toho vzpamatoval. Na druhou stranu jsem rád, že se to stalo v přátelském utkání,“ mrzelo Ciencialu.

Jak se to přihodilo? „Bylo to po dvou žlutých kartách. V prvním případě mě protihráč z blízka nastřelil do ruky a druhou žlutou jsem dostal za faul na útočné polovině. Je to zkušenost, ze které se musím poučit,“ řekl Cienciala.

Bohužel nebyla to jediná červená karta během několika dní. Daleko větší a výraznější mu vystavili lékaři. „Abych mohl nastoupit do kvalifikace o Euro, potřeboval jsem výsledky z vyšetření srdce. Jedno vyšetření ovšem nedopadlo dobře a musel jsem podstoupit několik dalších, abych měl jistotu, že jsem zdravotně v pořádku,“ popsal nepříjemnou situaci třinecký reprezentant.

Největší horor zažil u lékaře. „Nejhorší myšlenky jsem měl po tom, co mi doktor řekl, že pokud vyšetření nedopadnou dobře, tak už se na hřiště nemusím podívat,“ přiznal s odstupem času. Devatenáctiletého fotbalistu podržela rodina. „Všechny to hodně zaskočilo, protože jsem do té doby normálně hrál a nic se mi nestalo. Najednou nastal takový problém. Musím poděkovat všem blízkým, kteří mě podporovali. Moc mi to pomohlo,“ poděkoval s úsměvem.

V sobotu už dělal problémy dětmarovických fotbalistům. Svým fotbalovým umem se stal nejvýraznější postavou na hřišti. „Moc jsem se na zápas těšil. Uvědomil jsem si, že není samozřejmostí být zdravý. Na hřišti jsem se cítil dobře, akorát mě mrzí, že jsme neproměnili šance a pouze remizovali,“ okomentoval zápas Cienciala. Po svém průniku přes čtyři hráče se duel změnil v hon na Ciencialu. „Pár ostřejších zákroků tam bylo, ale už jsem zažil i horší zápasy a střídat jsem určitě nechtěl. Chtěl jsem pomoct vstřelit rozdílový gól, což se nakonec nepovedlo,“ dodal mladý fotbalista.

V těchto dnech se pravděpodobně stane součástí A-týmu, které nastoupí ke svému zápasu na hřišti vedoucího celku druhé nejvyšší soutěže z Pardubic. „V plném zatížení už jsem dva týdny a zatím se cítím velmi dobře. Věřím, že dostanu šanci zasáhnout do zápasu,“ doufá Lukáš Cienciala. Zda se mu to povede, to můžete sledovat zítra od 10:15 buď živě na stadionu Pod Vinicí nebo formou přímého přenosu na Fortuna TV.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál