Mančaft je kompaktní a začíná si věřit, těší kouče Straku

Mančaft je kompaktní a začíná si věřit, těší kouče Straku

(22.11.2020) Sedm bodů ze tří zápasů je slušný počin. Fotbalisté Třince se bodově dotáhli na týmy před sebou. Po remíze s Vlašimí porazili Žižkov a Vyšehrad. „Z nejhoršího venku ještě nejsme,“ krotí přílišný optimismus hlavní trenér František Straka.

Výhra na Vyšehradě umožnila Třinci dostat se na dostřel silnému středu tabulky Fortuna:Národní ligy. „Chtěli jsme potvrdit vítězství na Žižkově a to se nám podařilo. Urvali jsme veledůležité body. Utkání bylo náročné, protože Vyšehrad proti nám už potřeboval bodovat. Bylo jasné, že pod novým trenérem vsadí všechno na jednu kartu, o to to bylo těžší. Co se týče bojovnosti, nasazení, disciplíny a komunikace, to vše bylo z naší strany na velmi dobré úrovni,“ chválil své svěřence trenér Třince František Straka.

Třinec podruhé za sebou vstřelil venku dva góly a podruhé v řadě neinkasoval. Mezi střelce se znovu zapsal levý záložník Jan Javůrek, který se prosadil již počtvrté v sezoně. „V prvním poločase jsme domácí do ničeho nepustili, a to byl základ našeho úspěchu. Celý mančaft pracoval velmi dobře dozadu. Hráče jsem nabádal k trpělivosti, že nějaká šance určitě přijde. A také přišla, byla z toho penalta, kterou Jan Javůrek proměnil. To byl velmi důležitý moment,“ shrnul první poločas proti Vyšehradu trenér Třince František Straka.

Pražané mají prozatím na svém kontě jeden bod a jeden vstřelený gól, svou nelichotivou bilanci chtěli za každou cenu vylepšit. „Hráči Vyšehradu dělali všechno, aby něco s nepříznivým stavem udělali. My jsme však hráli nesmírně obětavě a také dobře – tedy až na jednu šanci Vyšehradu, která však vyzněla do ztracena. Vítězství jsme potvrdili druhým gólem. Hráči, kteří přišli na hřiště v průběhu utkání, odvedli velmi dobrou práci,“ vyzvedl trenér Straka fotbalisty, které poslal na trávník v průběhu utkání.

Fotbalisté Třince se začínají zvedat. V tabulce jsou sice předposlední, ale na šestou Duklu Praha mají už pouze tříbodové manko. „Urvali jsme důležité body a ty teď chceme potvrdit. Mančaft je kompaktní a začíná si věřit,“ poukázal kouč Straka a důrazně odmítl, že jeho tým je už takříkajíc z nejhoršího venku. „Až skutečně budeme, pak to řeknu. Nutně potřebujeme dál bodovat. Teď musíme zvládnout utkání s Táborskem, to je pro nás priorita číslo jedna,“ uzavřel František Straka.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál