Marek Čelůstka: Základem všeho byla soudržnost kolektivu

Marek Čelůstka: Základem všeho byla soudržnost kolektivu

(06.06.2018) Poslední slovo za uplynulou sezónou A-mužstva ve Fortuna národní lize dostal kapitán pátého celku soutěže Marek Čelůstka. Třinecký obránce nastoupil ve všech třiceti zápasech.

Takovou sezónu ještě naši fotbalisté nezažili. Po polovině soutěže se mohli těšit s vedoucí pozice. Nakonec jim dvanáct vítězství a jedenáct remíz vyneslo pátou příčku. „Podle umístění a výsledků byla sezóna velmi úspěšná. Mohla být ještě o něco lepší, přesto letošní sezónu bereme jako velký úspěch. Doufám, že to tak berou i fanoušci a jsou stejně spokojeni jako my v kabině,“ pověděl muž, který dokončil pod Javorovým svou sedmou sezónu.

Klíčem úspěchu byl výkon v první polovině sezóny. „Podzimní část sezóny byla hodně povedená. Uhráli jsme devět výher, což byl základ úspěchu. Na jaře už to bylo trochu horší v tom, že jsme místo výher sbírali remízy. Měli jsme na to, abychom minimálně tři zápasy místo remíz vyhráli,“ mrzelo Čelůstku.

Na trávníku se projevila atmosféra v kabině. Fotbal bavil hráče, trenéry i fanoušky. „Za tu dobu, co tady jsem, taková parta tady ještě nebyla. I proto jsme dosáhli úspěšného výsledku. Soudržnost kolektivu, do kterého na jaře výborně zapadli Buchvaldek s Hyklem, byla základem všeho,“ poodkryl situaci v kabině muž s kapitánskou páskou.

Výsledkem třineckého úspěchu byla i nominace trenéra Jiřího Nečka v kategorii Trenér sezóny. „Potěšilo nás to. Vnímáme to jako ocenění práce celého klubu. Chtěl bych poděkovat všem v kabině, za to jak pracovali v celé sezóně, jak se chovali a jakého výsledku se dočkali. Děkuji fanouškům, kteří chodili na náš fotbal a podporovali nás.“

Sezóna 2017/2018 je minulostí, ale už 21. července startuje nový ročník. „Vždy se dá něco změnit. Musíme zkvalitnit defenzívu, cpát se do šancí a proměňovat je. Pokud budeme pokračovat v naší práci, věřím, že další úspěch ještě přijde,“ pověděl na závěr rozhovoru muž s více než sto padesáti starty v třineckém dresu.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál