Martin Surynek: Branka mě potěšila, ale měli jsme vyhrát

Martin Surynek: Branka mě potěšila, ale měli jsme vyhrát

(15.08.2011) V rámci druhého kola třinecký favorit pouze remizoval se severočeským Varnsdorfem 2:2. Svou první druholigovou brankou se v utkání prezentoval talentovaný útočník Martin Surynek u něhož byly během pozápasového hodnocení patrné rozporuplné dojmy.

Martine, blahopřeji k premiérové trefě ve druhé lize. Jak zní tvůj pozápasový komentář?

Začátek byl z naší strany dobrý, povedlo se mi vstřelit branku. Jsem za ní moc rád. Velká škoda, že jsme inkasovali do poločasu. Po změně stran dal Jouki po krásné akci na 2:1. Mysleli jsme, že to už udržíme do konce, ale nestalo se tak. Jsem rád za svojí branku, ale pokud bychom vyhráli, byl bych mnohem šťastnější.

Jak vypadal úvodní gól tvou optikou?

Dostal jsem do vápna balon ze zálohy a zpracoval ho. Poté jsem se uvolnil, dal jsem si to na levou nohu a zakončil k tyči. Trenér mě často nabádá, ať to zkouším tvrdě vypálit a tentokrát to konečně vyšlo.

První gól obvykle znamená nutnost zápisného do kabiny...

Náš pokladník Venca Bruk už něco v tom směru v pauze naznačoval. Nebudu se bránit, rád přispěji. Snad těch gólů budu mít do budoucna více.

Jaká byla nálada v týmu po posledních zápasech, kdy se prohrálo ve Zlíně a poté se nepovedlo postoupit ani v pohárovém duelu v Opavě...

Nálada nebyla nijak špatná. Po Zlínu jsme si to vyříkali a v Opavě jsme odehráli velmi slušný zápas se špatným koncem. Před Varnsdorfem panovala bojovná nálada. Podle mého názoru jsme měli dnes vyhrát, byli jsme o něco lepším týmem. Remíza je pro nás ztrátou.

Konkurence v třineckém útoku je docela velká, přesto jsi nastoupil v základní sestavě a odvedl slušnou porci práce. Jak vidíš svou pozici před dalším zápasem?

Jsem mladý a na svou šanci jsem si musel počkat. Snad se mi povedlo trenéra přesvědčit. Budu i nadále makat na tréninku a doufám, že v základu bych se mohl udržet i pro následující zápasy.

Příští sobota bude ve znamení derby. Co očekáváš od prestižního duelu v Karviné?

Bude to náročný zápas. Je to derby, což má vždy zvláštní náboj. Naší snahou tam bude něco uhrát a pevně doufám, že nás to nakopne k lepším výsledkům. Za dva týdny máme doma Sezimovo Ústí, což je soupeř, se kterým bychom si měli určitě poradit.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U15, U14: Na Borku proti Karviné

Obě karvinské kategorie starších žáku odjeli s prázdnou. Třinečtí hoši bojovali v úmorném horku ze všech sil a to jim přineslo ovoce.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál