Mrzelo by mě, kdybychom z toho dostali gól, řekl o fair-play činu trenér Neček

Mrzelo by mě, kdybychom z toho dostali gól, řekl o fair-play činu trenér Neček

(03.04.2019) Po nedělním duelu v Táborsku a remíze 1:1 zůstal Třinec v tabulce na jedenáctém místě se čtyřbodovým náskokem nad sestupem ohroženým Prostějovem. Na druhou stranu pouze o bod více má deváté Znojmo a desátá Vlašim.

„Herně to bylo solidní utkání,“ potěšilo trenéra Jiřího Nečka. „Do utkání jsme vstoupili dobře kombinačně a soupeře jsme přehrávali. První poločas vyzněl lépe pro nás, soupeře jsme zaskočili dobrým presinkem a rychlou kombinací. Mohli jsme jít do vedení, Buchvaldek to mohl krásně trefit do brány, ale překopl jí. Do druhé půle jsme nastoupili výborně, domácí do ničeho nepustili a dali jsme rychlý gól. Postupem času jsme ztráceli střed pole, přesto jsme si vypracovali dvě tutovky, ale i Táborsko mělo šance a po jedné z nich vstřelilo krásný gól. Myslím si, že remíza je zasloužená. Za dnešní výkon musím celý tým pochválit. Bylo vidět, že hráči na hřišti odevzdali maximum,“ zhodnotil duel třinecký trenér.

Třinec byl po gólu Omasty blíže třem bodům, jenže v 75. minutě vytáhl Ngimbi proti odraženému balónu exkluzivní nůžky a bylo vyrovnáno. „Tomu gólu se dalo zabránit. Bylo to vyloženě o hráčích, kteří musí přečíst odražený balón. Tam jsme vyloženě zaspali, a proto jsme dostali gól, přestože byl krásný,“ smutnil Neček.

Zvláštní situace nastala za stavu 1:1. Po souboji s Tomášem Weberem zůstal na trávníku ležet jeden z domácích hráčů, kterého po pádu postihly křeče. Weber neváhal a soupeři pomohl, jenže... „Tomáš pomáhal soupeři. Měl zajišťovat zadní řady, ale soupeř se dostal do brejku a málem jsme inkasovali gól. Bylo by to přesně podle přísloví Za dobrotu na žebrotu. Mrzelo by mě, kdybychom z toho dostali gól. Soupeř místo zakopnutí balónu hrál dál,“ kroutil hlavou nad situací třinecký kouč. Jak to viděl sám Tomáš Weber, to si budete moci přečíst v sobotním Bulletinu.

V závěru utkání mohli Třinečtí sami rozhodnout v nělikoka příležitostech. „Byl tam Janošík, který to krásně trefil, ale gólman to vyrazil. Jirka Janoščín upadl po souboji s gólmanem. Vypadalo to na penaltu, ale rozhodčí rozpažil.“ Třinec se pokutového kopu nedočkal a musel se spokojit s remízou 1:1. „Každý bod z venku je zisk, tentokrát jsme si ho hodně zasloužili,“ podotkl Neček.

V sobotu se druholigový fotbal přesune znovu do Třince. Pod Javorový přijede regionální rival z Vítkovic. „Toto není běžné utkání, to je derby, to jsou Vítkovice. Každé derby má svůj náboj. Musíme dát do zápasu ještě více než v Táborsku a utkání dotáhnout do vítězného konce,“ přeje si třinecký trenér. Derby s ostravským celkem startuje v 10:15.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál